Další Letní škola ochrany krajiny čili ŠOK je tu!

2. 8. 2014 | Aktuality

Patříte-li mezi milovníky přírody a zastánce ekologického zemědělství či přírodě vstřícného způsobu života obecně, určitě pro vás bude zajímavá nabídka Centra Veronica, které i letos pořádá svou Letní školu ochrany krajiny (ve zkratce ŠOK). Proběhne ve dnech 16. – 22. srpna 2014 v obci Hostětín (mapa) a její účastníci se mohou těšit mj. na tato témata:

  • Přírodě blízké zahradničení, permakultury
  • Ovocnářství – zakládání a péče o sady, zpracování ovoce
  • Včelaření – obecné zásady a péče o včelstvo, zpracování produktů
  • Raci v ČR – jejich monitorování, ochrana – zúčastníte se nočního terénního průzkumu
  • Chov ovcí a zpracování vlny i mléka

    atd.

Kromě přednášek a seminářů budou na programu četné exkurze (například po modelových projektech udržitelného rozvoje v Hostětíně), výlet ke zpracovatelům ekologických produktů, vycházky po krajině Bílých Karpat, praxe v sadu a na zahradě, ochutnávka biomoštů a sirupů, ovoce a výrobků z něj, medu a medoviny, domácích ovčích sýrů a také různé doprovodné přednášky a diskuse dle zájmu účastníků. Chybět nebudou ani táboráky, zábava a hlavně příležitost poznat nové přátele.

Stravování bude řešeno formou jídel především z biopotravin, fair trade produktů a místních surovin. Vybírat lze mezi masovou a vegetariánskou variantou. Účastníci školy budou ubytováni v penzionu Centra Veronica ve dvou- až čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Celková cena za letní školu činí 4.500,– Kč, příp. 200,– Kč/den plus ubytování dle ceníku Centra Veronica.

Přihlášky na akci se přijímají do 14. srpna 2014 nebo do naplnění kapacity. Více informací o ŠOKu naleznete zde.

Líbí se Vám naše stránky?


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Zdroj: hostetin.vero­nica.cz

Další články k tématu

OBOROVÝ SERIÁL – kam se hlásit, když chci chránit životní prostředí – část I

OBOROVÝ SERIÁL – kam se hlásit, když chci chránit životní prostředí – část I

Pokud vám není lhostejné, co se děje s přírodou kolem vás a chtěli byste se nějak aktivně zapojit do její ochrany, máte na výběr z mnoha vysokoškolských oborů, které vás na tuto profesní dráhu připraví. A protože oborů zabývajících se ekologií a enviromentalistikou je opravdu hodně, připravili jsme pro vás hned dva přehledy.  V prvním díle se mimo …

číst více
OBOROVÝ SERIÁL – kam se hlásit, když chci chránit životní prostředí – část II

OBOROVÝ SERIÁL – kam se hlásit, když chci chránit životní prostředí – část II

Jak říkal Paul Henry Dietrich: Člověk je nešťastný proto, že nerozumí přírodě. Pokud se jí chcete naučit rozumět a není vám jedno, co se děje kolem vás, můžete si vybrat hned z několika vysokoškolských studijních oborů. V druhé části našeho eko přehledu jsme jich pro vás našli dalších osm. Tentokrát s technickým zaměřením. Obor Inženýrství životního prostředí Pro …

číst více