Další filmová studia, tentokrát v Písku

12. 9. 2004 | Aktuality

Budoucí filmaři mohou od září studovat také na nové Filmové akademii v Písku, která otvírá obory režie, produkce, kamera a animovaná tvorba a navazuje tak na program Vyšší odborné školy filmové.

Bakalářské studium na Filmové akademii by mělo podporovat nejen řemeslnou dovednost, ale především tvůrčí samostatnost studentů. Z přijímacích zkoušek, které proběhnou 20. a 21. září, vzejde celkem čtyřicet frekventantů, z toho deset pro každý obor. Podle slov ředitele obou výše zmíněných škol, Miloně Terče, se v budoucnosti snad podaří otevřít i navazující magisterský program. Stejně jako na bakalářském stupni zde zřejmě budou zajišťovat výuku mj. bývalí učitelé z FAMU.

zdroj: www.rozhlas.cz