ČVUT pracuje pro americké letectvo

14. 6. 2006 | Aktuality

Studenti a vědci z pražské ČVUT jsou zapojeni do výzkumného programu americké armády. Pracují na inteligentním systému řízení bezpilotních letadel, které americká armáda využívá například ke špionážním úkolům.

Při vývoji tohoto supermoderního systému spolupracuje také s katedrou kybernetiky.

Předpokládá se, že vývoj potrvá zhruba ještě dva roky a výsledkem by mohl být vynález, který postupně nahradí dnešní řízení letového provozu. Ale už teď má US Air Force zájem i na další spolupráci s českými vědci.

Zdroj: TV Prima, Zpravodajský deník