Chcela som odísť do Prahy

24. 10. 2011 | Studium v zahraničí

Ačkoli se dostala na „ekonomku“ ve svém rodném Slovensku, rozhodla se Nina Novotná odjet do Prahy. Lákalo ji město samotné a víc než ekonomie ji bavila spíš média. Nakonec začala studovat Sociální a masovou komunikaci na Univerzitě Jana Amose Komenského.

Proč ses rozhodla studovat v České republice?

Pôvodne ma prijali na ekonomku na Slovensku a počas prázdnin som nadobudla pocit, že chcem študovať mediálku. Hľadala som alternatívy k slovenským školám a prišla som tak na UJAK (Univerzita Jana Amose Komenského). Chcela som odísť do Prahy.

Zvolila sis Prahu, proč ne třeba Brno, ze kterého to máš blíž domů?

Pretože Praha je multikulturálnejšia ako Brno, ktoré je mesto študentským a tým sú jeho možnosti obmedzené pre môj následný profesný rast.

Jak ses dozvěděla o UJAKu?

Prvotný kontakt som získala od známeho a následne internet a osobný dohovor priamo na škole.

Nina si vybrala studium médií

Jsou nějaké rozdíly mezi školami v České republice a na Slovensku?

Veľmi neviem. Študovala som v ČR a ešte k tomu na súkromnej, takže rozdiely sú už aj tu medzi súkromným a verejným sektorom.

Byly nějaké problémy s češtinou?

Ne.

Mohla si vypracovávat práce ve své rodném jazyce?

Samozrejme, je to dané zákonom.

Rozhodla by ses znova pro studium v ČR?

Neviem.

Zdroj foto:http://sxc.hu/