Čeští absolventi mají nejnižší míru nezaměstnanosti v EU

4. 10. 2019 | Aktuality

Cheerful business lady working on laptop in officeČeští vysokoškoláci nemusí mít strach o svou budoucnost. Zaměstnanost absolventů totiž loni dosáhla téměř 92 procent. Češi se díky tomuto číslu vyšplhali na první příčku v rámci zemí Evropské unie.

Vůbec nejvyšší míru zaměstnanosti – necelých 98 procent – mají absolventi vysokých škol a vyšších odborných škol z řad mužů. Čísla u žen jsou o něco nižší, s 87 procenty jsou však stále nad průměrem EU.

Nezaměstnanost se drží nízko dlouhodobě. Jednou z příčin je skutečnost, že současní absolventi pocházejí z populačně slabých ročníků. Díky tomu je o nové zaměstnance ve firmách velký zájem.

Naopak firmy, které najímají brigádníky, hlásí jejich nedostatek. Deficit se projevuje na různých pozicích, jako jsou například vedoucí na horských boudách nebo provozovatelé letních kempů, což jsou funkce, které zpravidla zastávají mladí.

Mějte přehled o vysokých školách:


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Zdroj: https://faei.cz/

Další články k tématu

European Graduate Programme 2020

European Graduate Programme 2020

Want to make an impact? At Unibail-Rodamco-Westfield, we reinvent places. With the biggest development pipeline in Europe, we are building a sustainable future for the territories we operate in and our business. Our work contributes to shaping the cities of tomorrow. We are the leading listed commercial property company in Europe, while being a small …

číst více