České akademické hry přivítají dva tisíce sportovců

25. 4. 2006 | Aktuality

Letošní České akademické hry začínají už v pondělí 1. května. Organizuje je Masarykova univerzita v Brně a zúčastní se jich na dva tisíce sportovců z českých vysokých škol. Záštitu nad nimi převzala mimo jiných ministryně školství Petra Buzková nebo brněnský primátor Richard Svoboda.

Kromě soutěží ve 28 sportovních odvětví hry přinesou i párty v brněnských klubech Faval a Two Faces i v areálu kolejí Vinařská, kde budou sportovci bydlet. Právě jejich ubytování na pokojích studentů Masarykovy univerzity, kteří jim museli uvolnit místo, vyvolalo na těchto kolejích vlnu nevole.

O vystěhovávání kolejí Vinařská píšeme více ZDE

Sportovat se bude v tělocvičnách Masarykovy univerzity, na Brněnské přehradě nebo také v okolí města.