České akademické hry zamíří pod Ještěd

20. 6. 2014 | Aktuality

Poslední červnový týden bude v Liberci více jak 2 000 sportovců ze všech tuzemských vysokých škol usilovat o medaile a titul akademického mistra republiky. Třináctý ročník her hostí Technická univerzita, kam se nejvýznamnější univerzitní sportovní akce vrátila po sedmi letech. Oficiální zahájení Českých akademických her 2014 proběhne na kolejích v Harcově v pondělí 23. června od 18 hodin.

Soutěžit se bude ve třiceti dvou disciplínách jak v individuálních sportech, tak i v těch kolektivních. Osvěžením tradičního výčtu sportů bude závod dračích lodí na harcovské přehradě.

České akademické hry nejsou pouze sport. Chystá se bohatý doprovodný program, který bude probíhat každý den v areálu studentských kolejích Harcov.

Zdroj: caus.cz
Foto: SXC.hu