Brněnští studenti vytváří mapu zajímavých míst

9. 12. 2012 | Aktuality

Následovat bruselský či helsinský vzor se rozhodlo osm studentů z Brna. V těchto metropolích již fungují mapky, kde turisté nebo noví studenti najdou informace o dobrých hospůdkách, podnicích nebo skrytých zákoutích. V průvodci nesmí chybět ani studentské tipy na zajímavé výlety.

V evropských metropolích stojí za tvorbou studentských průvodců neziskové sdružení Use-It. Díky evropskému grantu mohli začít tvořit i studenti z Brna. Navrhnout své oblíbené místo může každý například prostřednictvím Facebooku. Studenti nechtějí dělat reklamu žádným podnikům a vybírají jen ta nejlepší místa v Brně.

Dalším cílem je přivést turisty a studenty i do častí Brna, které jsou v běžných průvodcích návštěvníkovi Brna zamlčeny. Těšit se tak můžete na tipy na výlety do Zábrdovic, Stránic nebo Kamenné čtvrti. Prvních dvacet tisíc mapek by se mělo zdarma objevit již koncem března v brněnských hotelích a infocentrech.

Přidat svůj tip můžete zde.

Zdroj informací: idnes.cz, facebook Zdroj fotek: facebook – Use-It Brno