Až polovina studentů nedokončí studia. Jak si vybrat tu správnou školu a uspět?

14. 1. 2021 | Pro uchazeče na VŠ

jak vybrat školuTakzvaná „úmrtnost“ studentů se v Česku pravidelně pohybuje kolem 50 procent. Na některých oborech jsou čísla ještě horší a se studiem – nejčastěji v prvním ročníku – sekne i 90 procent studentů. Studium lze dobrovolně přerušit bez udání důvodu, co k tomu studenty vede se tak snažil zjistit průzkum Eurostudent IV.

V něm studenti na prvním místě uváděli jako důvod nespokojenost s náplní studia. Celkem takto odpovědělo 45 procent studentů. Rodinné či zdravotní důvody hrály roli jen v necelých 10 procentech případů.

Letos by situace mohla být ještě horší. Kvůli koronaviru mají budoucí vysokoškoláci jen omezené možnosti, jak prozkoumat trh s vysokými školami, jak získat osobní zkušenost a reálný zážitek. Školy jsou zavřené a tradiční vysokoškolské veletrhy se konat nebudou. Přitom termíny pro podání přihlášek se nezadržitelně blíží.

„Jsem z toho dost nervózní. Nejasnosti panují i kolem naší maturity a já pořád úplně nevím, na jakou vejšku pošlu přihlášku. Čtu si studijní plány, ale moc nevím, co si pod tím mám představit,“ říká studentka Klára, která je momentálně ve čtvrtém ročníku na pražské obchodní škole.

Veletrh VysokéŠkoly.cz proto letos studentům nabídne kompletní servis a zajistí vše, co studenti před výběrem vysoké školy potřebují vědět, aby si vybrali takovou školu, kterou si zamilují a kde studium dotáhnou do úspěšného konce.

CLANEK_stanek2

Veletrh proběhne on-line a absolvovat ho tak můžete z pohodlí domova, a hlavně bez rizika. Napřímo si můžete popovídat se zástupci i studenty škol a fakult ve videohovorech, nebo si s nimi psát v on-line chatu. S výběrem školy vám pomůže unikátní kvíz „Na co se hodíš“ i propracovaný filtr škol a oborů. Namísto bloudění mezi stánky si podle svých preferencí jednoduše vyhledáte tu pravou školu. Mimo to budete moci svou budoucí alma mater poznat i prostřednictvím videí ve virtuálním přednáškovém sále.

„Chtěli jsme v době koronaviru, kdy většina tradičních možností jako jsou klasické veletrhy či dny otevřených dveří odpadá, propojit školy a studenty. Vytvořili jsme platformu, která není statická, ale je interaktivní. Díky tomu mohou studenti získat odpovědi na všechny nejasnosti ohledně studia a správně se rozhodnout,“ říká pořadatel veletrhu Jiří Ziegler.

Veletrh startuje už 26. ledna a potrvá tři dny. Vždy od 9:00 do 15.00 tu pro vás v těchto dnech budou k dispozici zástupci a studenti škol. Pro vstupenku zdarma a unikátní test „Na co se hodíš“ se stačí registrovat.

Další články k tématu

6 důvodu, proč byste si neměli nechat ujít veletrh VysokéŠkoly.cz

6 důvodu, proč byste si neměli nechat ujít veletrh VysokéŠkoly.cz

On-line veletrh vysokých škol se blíží! Už 26. ledna se otevřou virtuální brány na desítky českých univerzit a fakult. V době pandemie koronaviru, kdy jsou školy zavřené a klasické veletrhy se nekonají, vám VysokéŠkoly.cz pomůžou s výběrem té správné vejšky. Proč byste na on-line veletrhu neměli chybět? 1. Velký výběr VŠ Na on-line veletrhu si budete moci …

číst více
Vyber si tu správnou školu! Na on-line veletrhu VysokéŠkoly.cz

Vyber si tu správnou školu! Na on-line veletrhu VysokéŠkoly.cz

Koronavirová omezení letos pořádně zkomplikovala výběr vysoké školy uchazečům o studium. Všechny VŠ jsou zavřené, klasické veletrhy se nekonají, a tak mají studenti jen omezené možnosti, jak se o školách, fakultách i jednotlivých oborech dozvědět něco víc. VysokéŠkoly.cz proto připravily on-line platformu, která uchazečům pomůže s výběrem. Na on-line veletrhu VysokéŠkoly.cz se budete moci setkat přímo …

číst více
I ty si můžeš správně vybrat svoji vysokou školu! Navštiv on-line veletrh

I ty si můžeš správně vybrat svoji vysokou školu! Navštiv on-line veletrh

Chtěl by ses přihlásit na vysokou školu, ale jsi v domácí karanténě a nemůžeš vystrčit paty z domu? Nevíš, co by byl pro tebe ten nejlepší obor? Brouzdání po internetových stránkách bezpočtu oborů a univerzit tě jen mate? Máš spoustu otázek, ale není, kdo by ti na ně odpověděl? Nezoufej!  26. ledna 2021 začíná on-line veletrh …

číst více