AKTUÁLNĚ Z UNIVERZIT: nové studijní programy

30. 1. 2006 | Aktuality

V době, kdy je již skutečně třeba zamyslet nad přihláškami na vysoké školy, upozorňují univerzity své uchazeče na nové studijní obory nebo na změny v těch stávajících. Abyste měli skutečný přehled, nemusíte sedět hodiny nad často nepřehlednými weby jednotlivých fakult. Novinky vám exkluzivně přinášejí vysokeskoly.cz.

Studovat výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě olomoucké Univerzity Palackého můžete po novém buď v jednooborovém bakalářském studiu, nebo v kombinaci s ještě jedním pedagogickým oborem s vyhlídkou na navazující magisterský stupeň. Na výběr máte speciální pedagogiku, základy technických věd, informační technologie a sociální vědy. Nově akreditované programy jsou zaměřené na vzdělávání studentů na základních nebo středních školách. Jestli uvažujete o kariéře tohoto druhu, přesvědčit vás mohou nově zrekonstruované prostory Uměleckého centra Univerzity Palackého s novými ateliéry pro malování, ale třeba i fotografii nebo design.

Na Technické univerzitě v Liberci otvírají tento rok nový tříletý bakalářský studijní program Ošetřovatelství – Zdravotní sestra. Zájemce čekají v červnu přijímací pohovory z biologie a cizího jazyka. Důležité je, že přihlášky stačí poslat do 20. května. Očekává se, že na nový program bude přijato 35 studentek a studentů.

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně se rozhodla od příštího akademického roku přesunout část výuky do Uherského Hradiště. Především tu budete moct studovat bakalářské obory Informační logistika a Ekonomická a informační podpora krizového řešení na Fakultě technologické, univerzita požádala i o akreditaci navazující magisterské výuky.

Náš server vás již několikrát informoval o vzniku Filozofické fakulty na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích, která bude sídlit v areálu kampusu Čtyři Dvory. Pro občany České republiky cizí národnosti a pro zájemce o studium češtiny ze zahraničí tato škola přichystala nový obor Čeština pro cizince. Měl by je připravit plynule komunikovat v českém jazyce, nebo dokonce pokračovat v navazujícím magisterském studiu na Ústavu bohemistiky. Jihočeská univerzita přijímá přihlášky do 15. března, zvědaví uchazeči mají nově možnost cokoli se zeptat na mailové adrese prijimacky@jcu.cz.

Zdroje: Univerzita Palackého v Olomouci, Technická univerzita v Liberci, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích.