6 českých VŠ se probojovalo do top 1000 škol na světě. Které to jsou?

12. 1. 2017 | Aktuality

V právě zveřejněném žebříčku U.S. News Best Global Universities 2017 se šest českých vysokých škol umístilo v tisícovce nejlepších univerzit světa.

Nejlépe dopadla tradičně Karlova univerzita, letos skončila na 201. místě. Následuje Univerzita Palackého na 494. místě, ČVUT (535.), Masarykova univerzita (598.), Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích (850.) a VUT (977.).

Tento žebříček třetím rokem sestavuje mediální společnost U.S. News & World Report. V rámci posledního ročníku bylo posuzováno celkem 1262 univerzit ze 65 zemí světa, ze kterých byla následně sestavena tisícovka nejlepších. Hodnocení vzniká na základě 12 kritérií, která posuzují zejména vědecký výkon a vědeckou reputaci vysoké školy. Žebříček čerpá data z analytického nástroje Clarivate Analytics InCites, dříve Thomson Reuters InCites.

Nejlépe dopadla Harvardova univerzita.

Kompletní výsledky najdete zde.

Zdroj fotografie: freeimages.com