300 LET ČVUT: Nové obory v Kladně

8. 3. 2006 | Aktuality

Přístroje a metody pro biomedicínu a Systémová integrace procesů ve zdravotnictví. Taková je nabídka oborů nově vytvořeného dvouletého navazujícího magisterského studijního programu Biomedicínská a klinická technika. Od října tohoto roku je začnou navštěvovat první studenti Fakulty biomedicínského inženýrství Českého vysokého učení technického(ČVUT).

Do nově vzniklého programu se mohou hlásit také absolventi bakalářských programů nejen jiných fakult ČVUT, ale i ostatních vysokých škol. Magisterský program na nejmladší fakultě ČVUT navazuje na stejnojmenný bakalářský program vyučovaný v Kladně.

V rámci studia budou posluchači připravováni pro práci při vývoji a využívání náročné přístrojové techniky v oblasti biologie a medicíny. Budoucí inženýři oboru Systémová integrace procesů ve zdravotnictví se mohou uplatnit např. v nemocnicích nebo hygienických stanicích při organizačně-technické práci.