staff editorial

Slovenští studenti v ČR: aktuální trendy

Je pravda, že Česká republika sa môže oprávnene pýšiť vysokými školami, ktoré sú každoročne lákadlom stoviek študentov zo zahraničia. Výnimkou nie sú ani Slováci…

číst více

Ovlivnila recese počet letních brigád?

Prázdniny se dají strávit jakkoliv. Pro studenty jsou tyto volné měsíce možností, jak si přivydělat trochu peněz. Kdo si našel brigádu ještě před prázdninami, neprohloupil.

číst více

Modelové otázky při pohovoru

Přípravu na pohovor není dobré podceňovat. Podívejte se s námi na vzorové otázky, které můžete, nejen od zaměstnavatele, dostat. Pozn. Článek byl 16. 5. 2013 aktualizován. (kav)

číst více

Uznání zahraničního vzdělání

Studovali jste zahraniční vysokou školu? Máte zahraniční vysokoškolský diplom? O uznání zahraničního vysokoškolského vzdělání je třeba písemně požádat. Přečtěte si, co je třeba udělat, aby vám toto zahraniční vzdělání bylo uznáno.

číst více

Časový harmonogram pro plánovaní studia v zahraničí

Chcete si rozšířit zkušenosti studiem na zahraniční škole? Nabízíme vám přehledný časový harmonogram, co je třeba a kdy udělat pro úspěšné přijetí. Je toho poměrně dost, ale podívejte se sami.

číst více

Přijímací řízení, rozhodnutí o přijetí, zápis do studia

Přijímací řízení na VŠ se zahajuje doručením přihlášky. Co vše se do ní vyplňuje? Dovíte se jakou formou vám VŠ sdělí, zda jste byli či nebyli přijati či jak probíhá zápis a jaké doklady obdržíte.

číst více

ERASMUS V ŘECKU: Musela jsem se stát flegmatikem

Mohlo by se zdát, že studijní pobyty v zahraničí jsou jen pokladnicí báječných dobrodružství, nových skvělých přátel, cestování, večírků a nekonečné zábavy. Že to nemusí být vždy tak jednoduché, a jaké překážky mohou studenta na Erasmu potkat, si můžete přečíst v tomto příspěvku.

číst více

Kde žádat o stipendia pro studium v ČR?

Stipendium je finanční podpora pro studenty a mladé vědce a je většinou udělována na základě výjimečných studijních či tvůrčích výsledků nebo na základě sociálních či oborových kritérií.

číst více

Podmínky přijetí ke studiu na VŠ

Přečtěte si, jaké podmínky musíte splnit, abyste mohli být přijati ke studiu na VŠ, či jak a kdy musí vysoká škola zveřejnit informaci o podávání přihlášek, a které informace zveřejňuje o přijímacím řízení.

číst více

Ivy league aneb proč ne?

Poštěstilo se mi pobývat na jedné z nejstarších, vcelku prestižních amerických univerzit. Ačkoliv zmínky o americkém vzoru pro naše školství ve mně stále vzbuzují silné pochyby, určité poměrně jednoduché, nicméně čarokrásné věci, které je možné zde vidět, by snad mohly inspirovat i našince k napodobení.

číst více