Hledáte „přijímačky“

Středoškolská odborná činnost – 28. ročník soutěže

Potřebujete získat něco k dobru na přijímačky na VŠ? Studujete na střední škole a píšete seminární práci? Chcete zkusit něco nového a třeba i vyhrát zajímavé ceny? Středoškolská odborná činnost (SOČ) je tu potom právě pro vás.

číst více

Jdete na vysokou? A kde budete bydlet?

Přijímačky jsou za dveřmi a je čas se rozhodnout. Když jste si už konečně vybrali, co chcete studovat, měli byste začít přemýšlet i na tím, kde to chcete studovat. Myslete na kvalitu univerzit, myslete na to, jak daleko to máte z domova. A myslete i na to, jak tam budete bydlet.

číst více

Přijímačky – druhá šance

Nevyšly vám přijímačky? Myslíte si, že byste rádi studovali ještě jednu školu? Pak vás možná zaujmou následující obory výtvarného zaměření, které se jejich mateřské školy ještě rozhodly od září otevřít. Na začátku záři proběhne přijímací řízení do bakalářského programu nově akreditovaného oboru Audiovizuální studia na FAMU. Významnou součástí audiovizuálních studií bude praktická činnost, kdy se […]

číst více

Přihlášky na filmové obory můžete zasílat do 31.května

Pokud se zajímáte o film, nedostali jste se na vysokoškolská filmová studia, nebo byste jednoduše chtěli něco „filmového“ vyzkoušet, právě vám nabízí Filmová škola Zlín vyšší odborné studium.

číst více

Koleje v novém: Vyplatí se tam ještě bydlet?

Už od příštího roku bude zavedena reforma, která od základů změní dosavadní studentské bydlení. Ministerstvo končí s dotacemi na ubytování, koleje půjdou nahoru, studenti nově dostanou asi sedm set korun na ruku. A zůstane na nich, co s nimi udělají. Nebude však za takovýchto podmínek lepší jít bydlet na privát?

číst více

Soukromé vysoké školy začínají lákat ke studiu

Jestliže se obáváte, že se nedostanete na státní vysokou školu, určitě si dejte přihlášku na některou ze soukromých vysokých škol. Platí se sice mnohdy i velmi vysoké školné, neztratíte ovšem rok studia.

číst více

Přijímačky na práva UK budou letos jiné

Po letech, kdy byly přijímací zkoušky na pražskou Právnickou fakultu neustále propírány kvůli svým chybám, se fakulta rozhodla testy letos změnit. Nejenom, že je již nepřipravují pouze pedagogové fakulty, ale také externí subjekt a obecně prospěšná společnost Scio, přijímací zkoušky budou navíc probíhat v jeden jediný den. V tento den se ve stejnou dobu uskuteční zkoušky ve […]

číst více

Termíny podání přihlášek se liší

Nestihnout podat přihlášku je sice trestuhodná chyba, ale stát se může ledasco… Termín, který se uvádí jako mezní, totiž 28. únor, není závazný. Mnoho fakult si své termíny odevzdání přihlášek určuje samo.

číst více

Zkuste si přijímačky nanečisto

Než půjdete na přijímací zkoušky na střední nebo vysokou školu, můžete si je vyzkoušet nejdříve nanečisto – osobně, nebo po internetu. Projekty jsou připraveny pro žáky pátých, sedmých a devátých tříd základních škol a pro maturanty.

číst více

Přijímačky nevyšly? Nezoufejte!

Ještě teď máte možnost podat přihlášku a skládat přijímací zkoušky. Jak se o těchto příležitostech dozvíte? Čtěte naše stránky a hlavně stránky univerzit, jednotlivých fakult a kateder.

číst více