Hledáte „přijímačky“

Přijímačky na práva UK budou letos jiné

Po letech, kdy byly přijímací zkoušky na pražskou Právnickou fakultu neustále propírány kvůli svým chybám, se fakulta rozhodla testy letos změnit. Nejenom, že je již nepřipravují pouze pedagogové fakulty, ale také externí subjekt a obecně prospěšná společnost Scio, přijímací zkoušky budou navíc probíhat v jeden jediný den. V tento den se ve stejnou dobu uskuteční zkoušky ve …

číst více

Termíny podání přihlášek se liší

Nestihnout podat přihlášku je sice trestuhodná chyba, ale stát se může ledasco… Termín, který se uvádí jako mezní, totiž 28. únor, není závazný. Mnoho fakult si své termíny odevzdání přihlášek určuje samo.

číst více

Zkuste si přijímačky nanečisto

Než půjdete na přijímací zkoušky na střední nebo vysokou školu, můžete si je vyzkoušet nejdříve nanečisto – osobně, nebo po internetu. Projekty jsou připraveny pro žáky pátých, sedmých a devátých tříd základních škol a pro maturanty.

číst více

Přijímačky nevyšly? Nezoufejte!

Ještě teď máte možnost podat přihlášku a skládat přijímací zkoušky. Jak se o těchto příležitostech dozvíte? Čtěte naše stránky a hlavně stránky univerzit, jednotlivých fakult a kateder.

číst více

Přijímačky na MU: Někteří uchazeči se cítí poškozeni

Z osmi variant všeobecných přijímacích testů, které letos připravila Masarykova univerzita v Brně, byly některé obtížnější než ostatní. Zástupci školy se proto rozhodli u těžších verzí připočítat body navíc, u jednodušších naopak body ubrat. Mnoho uchazečů s takovým postupem nesouhlasí a hodlají se proti výsledkům odvolat.

číst více

Studia v zahraničí

Otevřely se nám hranice EU a také vstup na evropské univerzity. Absolvovat alespoň část studia v zahraničí patří dnes k rozšířeným trendům ve vzdělávání. O výhodách s tím spojených se rozepisovat nebudu, ale poskytnu vám informace, které mohou při výběru destinace hrát důležitou roli.

číst více

Doktorát a mateřství se nevylučují

Většina lidí nastupuje do doktorandského studijního programu ve věku, kdy jejich vrstevníci budují kariéru, zakládají rodinu, žijí již aktivním životem. Zvláště ženy se při rozhodování o své další akademické budoucnosti soustředí na volbu: rodina nebo studium. Pocit, že není možné obé skloubit tak, aby ani jedno nebylo odsunuto na „druhou kolej“, přetrvává. Jaké skutečně je být matkou-doktorandkou?

číst více

Přihlášky do magisterských oborů

Většina univerzit postupně přechází na dvoucyklový, resp. třícyklový model studia: tříletý bakalářský obor, navazující dvouletý magisterský obor a případné dvouleté postgraduální studium. Student si tedy po třech letech musí znova podat přihlášku – do magisterského cy­klu.

číst více

Protesty francouzských studentů

Francouzští studenti se bouří proti reformě vysokého školství, kterou se chystá dotáhnout do konce současný ministr školství Luc Ferry. Jde o harmonizaci studijních plánů a diplomů s evropskými zvyklostmi a také posílení vyšší nezávislosti jednotlivých univerzit na centrální administrativě.

číst více