Hledáte „přijímačky“

300 let ČVUT: Rozhovor s rektorem

České vysoké učení technické letos slaví tři staletí své existence a v čele má nového rektora. Zajímalo nás, jaké jsou jeho plány, v čem chce pokračovat a co naopak změnit.

číst více

Představujeme: Díl pátý – Fakulta stavební VUT v Brně

Líbilo by se vám stavět domy, mosty, přehrady, řídit stavební práce, vyvíjet nové a ještě lepší materiály, a mnoho dalšího? Pak rozhodně čtěte následující články a pronikněte tak trochu do studia tzv. FAST.

číst více

Přihláška na VŠ – vyplnění složenky

Vyplnění složenky k přihlášce na vysokou školu je tradiční noční můrou všech maturantů. Abychom vám ušetřili nervy, nabízíme vám přehlednou instruktáž krůček po krůčku.

číst více

AKTUÁLNĚ Z UNIVERZIT: nové studijní programy

V době, kdy je již skutečně třeba zamyslet nad přihláškami na vysoké školy, upozorňují univerzity své uchazeče na nové studijní obory nebo na změny v těch stávajících. Abyste měli skutečný přehled, nemusíte sedět hodiny nad často nepřehlednými weby jednotlivých fakult. Novinky vám exkluzivně přinášejí vysokeskoly.cz.

číst více

Středoškolská odborná činnost – 28. ročník soutěže

Potřebujete získat něco k dobru na přijímačky na VŠ? Studujete na střední škole a píšete seminární práci? Chcete zkusit něco nového a třeba i vyhrát zajímavé ceny? Středoškolská odborná činnost (SOČ) je tu potom právě pro vás.

číst více

Jdete na vysokou? A kde budete bydlet?

Přijímačky jsou za dveřmi a je čas se rozhodnout. Když jste si už konečně vybrali, co chcete studovat, měli byste začít přemýšlet i na tím, kde to chcete studovat. Myslete na kvalitu univerzit, myslete na to, jak daleko to máte z domova. A myslete i na to, jak tam budete bydlet.

číst více

Přijímačky – druhá šance

Nevyšly vám přijímačky? Myslíte si, že byste rádi studovali ještě jednu školu? Pak vás možná zaujmou následující obory výtvarného zaměření, které se jejich mateřské školy ještě rozhodly od září otevřít. Na začátku záři proběhne přijímací řízení do bakalářského programu nově akreditovaného oboru Audiovizuální studia na FAMU. Významnou součástí audiovizuálních studií bude praktická činnost, kdy se …

číst více

Přihlášky na filmové obory můžete zasílat do 31.května

Pokud se zajímáte o film, nedostali jste se na vysokoškolská filmová studia, nebo byste jednoduše chtěli něco „filmového“ vyzkoušet, právě vám nabízí Filmová škola Zlín vyšší odborné studium.

číst více

Koleje v novém: Vyplatí se tam ještě bydlet?

Už od příštího roku bude zavedena reforma, která od základů změní dosavadní studentské bydlení. Ministerstvo končí s dotacemi na ubytování, koleje půjdou nahoru, studenti nově dostanou asi sedm set korun na ruku. A zůstane na nich, co s nimi udělají. Nebude však za takovýchto podmínek lepší jít bydlet na privát?

číst více

Soukromé vysoké školy začínají lákat ke studiu

Jestliže se obáváte, že se nedostanete na státní vysokou školu, určitě si dejte přihlášku na některou ze soukromých vysokých škol. Platí se sice mnohdy i velmi vysoké školné, neztratíte ovšem rok studia.

číst více