Hledáte „přijímačky“
Překladatelství a tlumočnictví na FF UK stále přijímá přihlášky
Přihlášky na nově akreditované obory na Překladatelství a tlumočnictví na Filozofické fakultě Karlovy univerzity lze posílat až do 30. června. Konkrétně jde o následující obory studijního programu Překladatelství a tlumočnictví: Mezikulturní komunikace – čeština – angličtina, Mezikulturní komunikace – čeština – němčina, Mezikulturní komunikace – čeština – ruština, Mezikulturní komunikace – čeština – francouzština, Mezikulturní komunikace – čeština – španělština (povinně dvouoborové studium – nutno podat minimálně dvě […]
číst vícePřijímačky na vysokou
Dnes už jsou ústní přijímačky spíše výjimkou, přesto si jimi musí projít zájemci o všechny obory, kde je nutné zjistit komunikační předpoklady studenta a opravdový zájem o zvolený obor. Neminou tedy například uchazeče o studium marketingové komunikace, žurnalistiky, pedagogiky nebo psychologie. Aby vaše ústní přijímačky proběhly hladce, připravili jsme pro vás několik užitečných rad, které se vám mohou při pohovoru hodit.
číst víceChcete studovat veterinu? Připravte se na nevšední zážitky
Přijímačky jsou v plném proudu a někteří z vás už možná přemýšlejí, jestli si zvolili správně, nebo zda se nemají porozhlédnout po jiné škole. Každý obor má svá pozitiva a negativa. Těm, kteří se rozhodli studovat veterinu, přináší následující článek několik komických překvapení, která je můžou během studia potkat.
číst vícePřijímačky na vysokou
Přijímačky se liší škola od školy. K tomu, abyste u přijímaček, ať už na vysokou nebo vyšší odbornou školu, uspěli, však nestačí jen vynikající znalosti a dobrá příprava, ale důležitá je také organizace testu. Proto jsme pro vás připravili pár užitečných tipů, které by vám mohly pomoci k lepšímu výsledku.
číst víceKonec dvojích přijímaček
Ministryně školství Dana Kuchtová slíbila, že bude prosazovat zrušení dvojích přijímacích zkoušek na víceletých gymnáziích, a to už s platností od příštího roku. Stávající školský zákon z roku 2004 přikazuje víceletým gymnáziím otestovat znalosti svých studentů před jejich postupem do ročníků středoškolského stupně. Zatímco šestiletá gymnázia si už letos „dvojité přijímačky“ zkusila, víceletá si měla ještě dva roky počkat. […]
číst víceS dítětem k maturitě
Otěhotněla, když jí bylo šestnáct let. V té době byla v prvním ročníku gymnázia a patřila k premiantům třídy. Zatímco její spolužáci si vychutnávali první závany svobody, ona se už musela rozhodovat nejen o budoucnosti své, ale i o budoucnosti svého dítěte. Dnes má Zuzana Manišová krásnou zdravou čtyřletou holčičku a když si s ní zrovna nehraje, připravuje se k maturitě.
číst víceSPECIÁL – Pohovor u přijímaček V.
Určité nervozitě se během pohovorů neubrání nikdo z nás. Na závěr našeho speciálu se podělíme o pár triků, jak se trémy zbavit.
číst víceSPECIÁL – Pohovor u přijímaček III.
Vztyčený prostředník nebo oči v sloup – a vše je jasné i beze slov. Protože řeč těla k ústnímu pohovoru jednoznačně patří, rozhodli jsme se vás upozornit na několik zajímavostí, které by se vám mohly hodit. Pozn. Článek byl 10. 5. 2012 aktualizován (kav).
číst víceMONITORING MÉDIÍ: Přijímačky na střední školy
První kolo přijímacích zkoušek na střední školy je v plném proudu. Česká média si všímají nejenom jejich průběhu, ale i novinky – posudků, které mají stručně uchazeče zhodnotit.
číst víceNárodní srovnávací zkoušky aneb Na co nezapomenout
Některé uchazeče o studium na vysoké škole čekají už v sobotu 29.dubna Národní srovnávací zkoušky. Ty by měli zájemcům zodpovědět zásadní otázku: co se ještě rychle naučit, abych u přijímacích zkoušek uspěl? Správné opovědi na otázky v testech vám nedáme, ale pokud chcete vědět, co nezapomenout nebo jak se u zkoušek chovat, čtěte dál.
číst více