ústní zkouška

Velký souboj: Ústní vs. písemné zkoušení

Losování otázek, kolokvium, esej, multiple choice testy – každý vyučující si libuje v jiném druhu mučení zkoušení mimo jiné i proto, že každý předmět má svá specifika, která často sama rozhodují o podobě zkoušky. Co zahrnují jednotlivé typy zkoušek, jak se na ně připravit a co preferují sami studenti? Vydali jsme se to zjistit. Seznamte …

číst více

Deset tipů, jak na maturitní otázky

Maturantům už se blíží čas na vypracování maturitních otázek. Někdo sází na stahování materiálů z internetu, další poctivě dělá výpisky z učebnice. V následujícím článku se vám pokusíme přinést několik rad, jak vytvářet maturitní otázky co nejefektivněji.

číst více

Zatočte s nervozitou před zkouškami

Projevy stresu a nervozity jsou velmi individuální, přesto existuje několik základních rad, které by mohly pomoci každému. Zvlášť teď před maturitou a zkouškami není na škodu si je zopakovat.Pozn. Pozn. Článek byl 16. 5. 2013 aktualizován. (kav)

číst více

MŠMT hodnotí dosavadní průběh státních maturit

Podle Ministerstva školství, tělovýchovy a mládeže nebyly ke dni 23. května zaznamenány žádné technické chyby v průběhu státních maturit. Zkoušky již proběhly nebo probíhají na 99 % škol, pouze 1 % škol začíná s ústní maturitou v úterý či ve čtvrtek. Písemná část pak začíná v pondělí 30. května. Ministerstvo dále informuje, že letos nebylo k maturitě připuštěno téměř 11 % žáků. Z českého jazyka a …

číst více

Ústní pohovor: co očekávat

Ačkoli již není tolik oborů, na kterých musíte skládat ústní přijímací zkoušku, setkat se s ní můžete. Já jsem měla „štěstí“ a dělala jsem hned tři. Jak ústní zkouška vypadá a na co se vás budou ptát? Je několik otázek a situací, se kterými se setkáte takřka všude. Když o nich budete vědět, můžete se na ně připravit a jistě vás tolik nezaskočí. Pozn. Článek byl 16. 5. 2013 aktualizován. (kav)

číst více