Univerzita obrany v Brně

Policejní akademie a UNOB: Ve službách státu

Že existují univerzity veřejnoprávní a soukromé, to asi víte. Slyšeli jste ale už o dvou státních školách? Představujeme vám Policejní akademii a Univerzitu obrany.

číst více

Dny otevřených dveří FVL a FVT Univerzity obrany

Již tradiční dny otevřených dveří pro zájemce o studium na Fakultě vojenského leadershipu (FVL) a Fakultě vojenských technologií (FVT) Univerzity obrany v Brně se uskuteční 3. prosince 2015 a 7. ledna 2016. Dny otevřených dveří jsou určeny všem zájemcům o vojenské i civilní studium. V rámci vojenského studia jsou prioritními směry vzdělávání na těchto fakultách pětileté magisterské studijní programy orientované na přípravu velitelského …

číst více

Speciál O OBORECH: Profesionální pilot

Stát se profesionálním pilotem není vůbec snadné. Kromě dokonalé znalosti technických parametrů letadla a létání je nutná i psychická výdrž. Pokud vás přesto kokpit láká, přečtěte si, co studium obnáší.

číst více

Speciál O OBORECH: Meteorologie a klimatologie

Větru, dešti neporučíš, praví jedno známé pořekadlo. I když i to se dnes někteří vědci a politici snaží změnit, pravdou je, že příroda si do své vlády příliš mluvit nenechá. Člověk se tak alespoň učí počasí předpovídat, analyzovat a pokud možno ho i maximálně využívat. Nejen na tyto, ale i na mnohé další oblasti studia počasí a klimatu se zaměřují také některé obory na našich vysokých školách. (článek byl aktualizován 7. 12. 2013)

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Farmacie

Přiznejte se, kolikrát vás v lékárně napadlo, že ten člověk za pultem není jen „obyčejný“ prodavač, ale že přesně ví, co doporučit na tu či onu bolístku, že umí latinsky a zná vše důležité o každém léku? Touto otázkou jsme vám jen chtěli nenápadně naznačit, že povolání farmaceuta je ve skutečnosti velmi zodpovědné, a proto k němu také musí vést náročná cesta studiem… Pozn. Článek byl 25. 6. 2015 aktualizován. (kav)

číst více

Festival vědy a Dny vědy

Ukázat, že věda může být i velká zábava se rozhodlo hned několik univerzit. S tímto nebo podobným mottem se uskuteční hned dvě události. Jedna v Plzni a druhá v Brně. Brněnský Festival vědy se rozrostl do dvou dnů. Během pátku 13. a soboty 14. září se představí věda v úplně jiné rovině než by každý čekal. Hry na taktickém simulátoru, dobrodružství vědy …

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Zdravotnický záchranář

Vysoce adrenalinové a stresové povolání zdravotnického záchranáře zahrnuje specializované činnosti v systémech neodkladné péče a na odděleních akutního příjmu. Zájemci o tento obor musí být psychicky i fyzicky odolní. Úkolem záchranářů je poskytovat první pomoc na místě nehody, stabilizovat pacienta a zajistit jeho převoz do nemocnice.

číst více

Univerzita obrany se otevře veřejnosti

Všechny tři fakulty Univerzity obrany chystají v lednu pro své uchazeče den otevřených dveří. Zatímco Fakulta ekonomiky a managementu (FEM) a Fakulta vojenských technologií (FVT) jej uskuteční společně 12. ledna v Brně, Fakulta vojenského zdravotnictví (FVZ) ho pořádá o dva dny později, tedy 14. ledna v Hradci Králové. Den otevřených dveří na FEM a FVT je určen zájemcům jak o vojenské, tak …

číst více

Speciál O OBORECH: Vojenské obory

Pokud jdete studovat na Univerzitu obrany, nemusí z vás být typický řadový voják. Mezi vojenské obory patří třeba také farmacie, lékařství, ekonomie nebo meteorologie, za jejichž studium budete placeni, zvolíte-li si vojenskou formu studia. Na univerzitě můžete studovat také civilně, a tím pádem bez jakýchkoliv závazků vůči Armádě České republiky.

číst více

Speciál O OBORECH: Chirurgie

Chcete pomáhat lidem? Láká vás náročná, ale zároveň smysluplná práce? Jste schopni rychlé reakce i ve chvílích, kdy se rozhoduje o lidském životě? A konečně… nevadí vám pohled na krev? Třeba i nějak takto by mohl vypadat inzerát, v němž by zdravotnická zařízení poptávala nové chirurgy. Nejspíš se vám zdají v něm naznačená „kritéria přijetí“ příliš přísná, ale právě o tom práce chirurga také je…

číst více