TSP

Zkoušky na obzoru? Začněte s přípravou včas – třeba na kurzu

Pokud máte pocit, že do zkoušek na vysokou zbývá ještě spousta času, nenechte se zmást – uteče to jako voda. Právě vidina několika měsíců do zkoušek totiž často vede k tomu, že uchazeči pak stejně řeší přípravu na poslední chvíli. K určité disciplíně učení vás ale může donutit třeba přípravný kurz.

číst více

Do Brna míří tisíce studentů

Již o tomto víkendu, 5. a 6. května, se v Brně a Bratislavě uskuteční Testy studijních předpokladů. Ty rozhodnou o osudu tisíců lidí, kteří by chtěli studovat na některé z fakult Masarykovy univerzity. Pro letošní maturanty, na které v tomto týdnu čekaly písemné zkoušky státní části maturity, je to další překážka na cestě za vysokoškolským studiem. Test studijních předpokladů by měl prověřit […]

číst více

Jak se připravit na přijímačky? Radí lektor přípravných kurzů

Přijímací zkoušky jsou v mnoha ohledech důležitější než maturita, protože na jejich výsledku záleží dost možná celé vaše další životní směřování. Jak se na ně co nejlépe připravit? Nechte si poradit od Martina Víty, dlouholetého lektora kurzů OSP a TSP. Pozn. Článek byl 12. 3. 2013 aktualizován (kav).

číst více

OSP, TSP, NSZ – v čem se liší a jak se na ně dobře připravit?

Stále více vysokých škol přijímá studenty na základě výsledku v „testu studijních předpokladů“. Existuje ale více typů takových testů a každý z nich umí být pořádným strašákem v hlavě maturanta. Dobrou zprávou je, že je téměř vždy možné takové testy natrénovat a svoje výsledky tak zlepšit. Společností nabízejících příslušné přípravné kurzy je mnoho – jak mezi nimi vybrat tu správnou?

číst více

Dodatečné přijímací řízení na MU: Specializace v pedagogice

Až do 20. srpna 2010 se mohou uchazeči o studium na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity (MU) hlásit do bakalářského studijního programu Specializace v pedagogice, a to konkrétně do násleujících oborů: Pedagogické asistentství fyziky pro základní školy, Pedagogické asistentství zeměpisu pro základní školy, Pedagogické asistentství fyziky pro základní školy, Pedagogické asistentství chemie pro základní školy, Pedagogické asistentství fyziky pro základní školy, […]

číst více

Kdo stojí za e-kurzy TSP na stránkách Aleph.cz?

„Pomohli jste mi předělat normální běžné myšlení na zvrhlé přijímačové“, „perfektní příprava na poslední chvíli“, to jsou některé z ohlasů na přípravné kurzy k přijímačkám, které nabízejí internetové stránky Aleph.cz. Zjišťovali jsme pro vás, kdo za těmito kurzy stojí a cesta nás zavedla až k bratrům Honzovi a Pavlovi Ficalům. Pozn. Článek byl 16. 1. 2012 aktualizován (kav).

číst více