Titul

Joint degrees: dva diplomy jednou ranou

Zatímco ve Spojených státech jsou studijní programy typu joint degrees nebo double (či multiple) degrees již celkem běžné, na evropských školách se teprve začínají prosazovat. V rámci vybraných oborů už je nabízí také několik českých univerzit a vysokých škol. Pozn. Článek byl 8. 8. 2016 aktualizován (kav).

číst více

Jde to i bez titulu

Možná vás nevzali na vysokou, možná jste se na ni ani nepřihlásili. Otitulované okolí si teď ťuká na čelo, co že jako budete dělat, když máte jenom maturitu. My víme co – přesně to, co budete chtít.

číst více

Kdo je kdo na VŠ

Rektor, děkan, prorektor, tajemník. S nástupem na vysokou školu začnete na chodbách potkávat spoustu lidí. Koho byste neměli zapomenout při potkání pozdravit?

číst více

Proč (ne)jít na vysokou

Budoucím maturantům pomalu nastává čas, kdy se budou muset rozhodnout, co udělají se životem. Podáte přihlášku na vysokou, nebo se zapojíte do pracovního procesu?

číst více

Co ze mě bude? aneb Přehled akademických titulů

Jaký je rozdíl mezi Bc. a BcA. a kolik vlastně máme doktorů? Přinášíme vám přehled akademických titulů používaných v České republice.

číst více

Jiří Matěj Brůna: Jak jsem získal šest titulů za sedm let

Vystudoval už několik škol, a přesto nyní studuje ještě další, má dvě jména, a přesto není křtěný, jeho studijní výsledky jsou vynikající, a přesto si najde čas na zábavu. To není hádanka – to je Jiří Matěj Brůna. Jeho šest titulů získaných za sedm let si od Agentury Dobrý den dokonce vysloužilo registraci českého rekordu. Kromě všech těch diplomů a certifikátů si ale Jiří ze svého studia odnáší i řadu postřehů…

číst více

Titul MBA vám plat automaticky nezvýší, může k tomu ale pomoci

Bylo by poněkud bláhové se domnívat, že po dosažení titulu MBA vám váš zaměstnavatel okamžitě zvýší plat. Nebo že byste díky němu jako uchazeči o zaměstnání měli nárok na vyšší mzdu než ti, co tento titul nemají. Jistým předpokladem pro vaše lepší platové ohodnocení ale určitě je.

číst více

Plzeňská práva anulovala celkem 12 diplomů

Proces odebírání diplomů na Právnické univerzitě Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) byl dokončen. Celkem bylo absolventům oboru právo odňato dvanáct diplomů, z toho jednomu z bakalářského studia, sedmi ze studia magisterského, ve třech případech se jednalo o odebrání titulu JUDr. (v souvislosti se zrušeným titulem Mgr.) a v jednom Ph.D. Škola tak splnila slib vznesený ústy rektorky Ilony Mauritzové na tiskové …

číst více

Akademická půda se rozrostla o 76 nových profesorů

Prezident Václav Klaus a ministr školství Josef Dobeš předali dekrety celkem 76 novopečeným profesorům. Slavnostní ceremoniál se uskutečnil 8. prosince ve Velké aule pražského Karolina. Profesuru obdrželi akademici českých vysokých škol různého zaměření, nejvíce návrhů na jmenování profesorů předložila ČVUT v Praze (celkem jedenáct) a pražská Univerzita Karlova spolu s brněnskou Masarykovou univerzitou (obě školy předložily po deseti návrzích). …

číst více

Bakalářské a magisterské obory, jejich souběžné či následné studium a možnosti přestupu

Základ vysokoškolského studia tvoří především studium bakalářské a studium magisterské, případně magisterské navazující. Jak dlouho takové studium trvá a jaké tituly mohou jeho absolventi získat? Je povoleno přecházet mezi dvěma obory v rámci fakulty, nebo dokonce mezi dvěma různými školami? A jak je to s poplatky, přesáhne-li student řádnou dobu studia nebo pokud studuje další obor? Odpovědi na tyto otázky najdete níže. Pozn. Článek byl 6. 11. 2011 aktualizován (kav).

číst více