Téma:zem. a veterinární vědy a nauky

Absolventka studia veteriny: “Je to běh na dlouhou trať”

Eva Skaličková vyrůstala v rodině veterináře, a tak se není moc čemu divit, že i její studijní a posléze profesní kroky vedly právě tudy. Před třemi lety úspěšně zakončila studium na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně a nyní pracuje jako všeobecná veterinární lékařka pro malá zvířata. I přes veškerou domácí průpravu však přiznává, že úspěšné absolvování VFU ani následné uplatnění na trhu práce není zrovna samozřejmé.

Speciál O OBORECH: Arboristika

Slovo arbor pochází z latiny a znamená strom. To už samo o sobě napovídá, že dnešní speciál bude věnován oboru, který spadá do sféry těch přírodovědných…

číst více

Mendelova univerzita v Brně bude pomáhat sociálně slabým skupinám

Mendelova univerzita v Brně se slavnostním podpisem 26. července 2011 (v 10 hodin) připojí k velkému evropskému projektu CENTRAL EUROPE, jehož hlavním cílem je zlepšení životní úrovně ohrožených skupin obyvatel střední Evropy.

Mimořádné druhé kolo

Děkan Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně vyhlašuje mimořádný druhý termín přijímacího řízení na bakalářské studijní obory Zahradnictví, Jakost rostlinných potravinových zdrojů a Vinohradnictví a vinařství.

číst více

Mendelova univerzita v Brně postaví dvě nové budovy

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Mgr. Josef Dobeš, podepsal Rozhodnutí o poskytnutí dotace k projektu „Výukové a výzkumné kapacity pro biotechnologické obory a rozšíření infrastruktury“. Cílem projektu je vybudování dvou nových pavilonů v areálu Mendelovy univerzity v Brně-Černých Polích, ve kterých bude soustředěno zázemí pro biotechnologic­ké obory.

Soutěž Technology Cup 2011 ve finále

Praha 30. května 2011: První ročník inovativní soutěže Technology Cup pro studenty je u konce. Soutěž měla za úkol stimulovat mladé lidi, aby nepsali své myšlenky a práce do šuplíku, ale aby se je naučili uplatnit a prosadit v praxi.

Významná událost na Jihočeské univerzitě

Fakulta Rybářství a ochrany vod připravuje slavnostní zahájení činnosti Jihočeského výzkumného centra akvakultury a biodiverzity hydrocenóz (CENAKVA) a oslavy 90. výročí založení Výzkumného ústavu rybářského a hydrobiologického (VÚRH) ve Vodňanech.

Studentské práce se představí na veletrhu MOBITEX 2011

Na mezinárodním veletrhu MOBITEX 2011, který se koná ve dnech 12. až 16. dubna 2011, se představí práce studentů z Mendelovy univerzity v Brně.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Agroekologie

Máte rádi přírodu a není vám cizí ani práce v terénu? Jste ekologicky založení? Možná právě vás by mohl zaujmout obor, který se snaží propojit pro život lidí esenciální odvětví zemědělské výroby s poznatky z oblasti péče o krajinu a její zachování. Najdete jej pod názvem Agroekologie a nabízejí jej dvě české vysoké školy.

číst více

Prodloužen termín podání přihlášek ke studiu na EF, FROV a PF JU do 31. 3.

Ekonomická, pedagogická a fakulta rybářství a ochrany vod JU prodloužily termín podání přihlášek ke studiu (do 1.ročníků) na Jihočeské univerzitě do 31. března 2011. Zemědělská fakulta přijímá podle původního rozhodnutí přihlášky do 30. března. Ostatní je beze změn.