Téma:zem. a veterinární vědy a nauky

Mendelova univerzita v Brně postaví dvě nové budovy

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy, Mgr. Josef Dobeš, podepsal Rozhodnutí o poskytnutí dotace k projektu „Výukové a výzkumné kapacity pro biotechnologické obory a rozšíření infrastruktury“. Cílem projektu je vybudování dvou nových pavilonů v areálu Mendelovy univerzity v Brně-Černých Polích, ve kterých bude soustředěno zázemí pro biotechnologic­ké obory.

číst více

Děkan brněnské Fakulty veterinárního lékařství jmenuje čtyři nové přednosty

Prof. MVDr. Alois Nečas, Ph.D., MBA, děkan Fakulty veterinárního lékařství VFU Brno, k 1. březnu jmenoval do funkce čtyři nové přednosty ústavů. Noví přednostové byli jmenováni v rámci širších organizačních změn, sloužících zejména k významnému posílení mezinárodního postavení fakulty.

číst více

Fakulta veterinárního lékařství VFU Brno dnes oznámila zásadní změnu curricula – do 4 let chce patřit ve svém oboru mezi špičku v Evropě

Dnes dopoledne po jednání Kolegia děkana a porady přednostů oznámilo vedení FVL VFU Brno zásadní změnu curricula a struktury Fakulty veterinárního lékařství. Fakulta chce v roce 2014 obhájit náročnou mezinárodní evaluaci (mezinárodní posouzení kvality výuky), díky níž bude patřit mezi nejprestižnější veterinární fakulty v Evropě.

Odborníci na kvalitu potravin dostanou na VFU Brno kvalitnější vzdělání

Málokdo může s jistotou říct, že přesně ví, co jí. Příprava potravin je dnes složitá věda a stejně tak kontrola jejich kvality a zdravotní nezávadnosti.

číst více

Česká zemědělská univerzita oslavuje klipem ze života školy

Praha, Česká republika – 11. února 2011 – Dnes na svých webových stránkách zveřejnila ČZU téměř tříminutový klip, který prezentuje univerzitu jako moderní dynamickou vzdělávací instituci v duchu motta „Jsme živá univerzita“.

Speciál O OBORECH: Lesnictví

Možná si to při procházce lesem ani neuvědomujete, ale takový les není jen nahodilým shlukem stromů ponechaných svému osudu. S trochou nadsázky se dá říci, že vyžaduje stejně tolik péče jako zahrada před naším domem. Od dob, co se z pralesa stal les, je jeho existence závislá na člověku…

Speciál O OBORECH: Fytotechnika

Fytotechnika je obor, jehož existence potěší jak milovníky přírody, tak i vyznavače techniky. Spojuje v sobě totiž obé. Jeho hlavním cílem je zabezpečit správné fungování zemědělské výroby v regionech s různými specifiky, a to nejen z hlediska jejího praktického fungování, ale i její celkové organizace i dopadu na životní prostředí a ekonomiku podniku.

Přijímací řízení na Mendelově univerzitě v Brně

Mendelova univerzita v Brně je nejstarším vysokým zemědělským a lesnickým učením v českých zemích. Byla zřízena v roce 1919 jako Vysoká škola zemědělská v Brně a pod tímto názvem existovala až do roku 1994.

Speciál O OBORECH: Vinařství a vinohradnictví

Pít víno umíme všichni, rozeznávat odrůdy už jen někdo z nás, ale skutečných mistrů znajících tajemství výroby a umění přípravy blahodárného moku je málo. Troufáte si? Co všechno vás čeká?

POROVNÁNÍ OBORŮ: Technologie potravin

Vyznat se v potravinách, stát se odborníkem na jejich správnou konzervaci a složení, pracovat jako hygienik. Pokud vás podobná kariéra láká nebo pokud vás prostě baví chemie a rádi byste pro ni našli konkrétní a praktické využití, možná vás bude zajímat studijní obor technologie potravin.