Téma:společenské vědy, nauky a služby

Nový obor v Opavě: Lázeňství a turismus

Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě otevře nový obor Lázeňství a turismus. Pokud vás láká studium tohoto oboru, nabízíme vám podrobnější informace.

Speciál O OBORECH: Politologie

Politologie je dalším z humanitních oborů, o které je poměrně velký zájem. Ne každý, kdo se na ni hlásí, má však dobrou představu, co ho vlastně čeká a z jakých pracovních nabídek si může po absolvování studia vybírat. Abyste tyto informace získali, nemusíte čekat až na první přednášky. Pozn.: Článek byl aktualizován 10.12.2009. (-pel-)

Speciál O OBORECH: Filologie románských jazyků

Je vaším snem studovat některý z románských jazyků? Nehodláte se však spokojit s jazykovou školou, která vás sice naučí mluvit, avšak nic jiného? Zkuste filologii, třeba vás zaujme. Pozn. Článek byl aktualizován 23. 12. 2009 (-kav-)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Politologie

Láká vás studium politologie? Představíme vám pojetí tohoto oboru na jednotlivých fakultách, kde se vyučuje. Tentokrát vám přinášíme informace z Filozofické fakulty a Fakulty sociálních věd Karlovy univerzity, z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity a z Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové. Pozn. článek byl aktualizován 11. 12. 2009 (-hus-).

POROVNÁNÍ OBORŮ: Filologie – Český jazyk – II. díl

V minulém díle jsme vám představili filologii na MU a UK. Pokud je pro vás studium české filologie to pravé ořechové, máte možnost vybírat i z nabídek dalších univerzit. Přinášíme vám jejich srovnání. (článek byl aktualizován 3. 12. 2009 -lč-)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Filologie – Český jazyk – I.díl

Vzpomínáte rádi na hodiny plné diktátů a gramatických cvičení? Potom se třeba právě pro vás stane studium češtiny celoživotním posláním. V dnešní části věnované studiu filologie na FF se zaměříme na FF UK a FF MU. Na ostatní fakulty se můžete těšit v příštím díle. (článek byl aktualizován 3. 12. 2009 -lč-)

Speciál O OBORECH: Sociologie

Tentokrát vás seznámíme s oborem, který má poměrně široké uplatnění. Asi jste se už někdy setkali s poučkou, že sociologie je „věda o společnosti“. Není na ní nic špatného, ale upřímně – umíte si pod tím představit něco konkrétního? Pozn.: Článek byl aktualizován 3. 12. 2009 (-pel-)

Představujeme: Fakulta humanitních studií UK v Praze

Baví vás dějepis, biologie, základy společenských věd, ale nevíte, který z těchto oborů byste chtěli studovat na vysoké škole? Pražská fakulta humanitních studií je trefou do černého pro studenty, kteří se nechtějí zaměřit přímo na jeden obor a hodlají se zabývat humanitními předměty komplexně. Tříleté bakalářské studium nabízí pouze jediný obor „Studium humanitní vzdělanosti.“ V jeho rámci se však můžete zařídit podle vlastních potřeb. Fakulta vypisuje okolo 2000 předmětů!

číst více

Asijská studia zajímají stále více lidí

„Zájem o asijská studia na Univerzitě Palackého v Olomouci je značný. Vloni se na čínštinu hlásilo téměř 200 lidí, předloni na japonštinu ještě asi o 50 uchazečů více,“ říká vedoucí katedry David Uher, PhD.

číst více

VŠE v rámci speciálního programu vychovává špičkové manažery

Nejúspěšnější studenti Vysoké školy ekonomické v Praze se mohou účastnit ojedinelého studijního programu Master`s in International Management, který škola svým absolventům poskytuje. Mezi předpoklady nutné k přijetí nepatří pouze vynikající studijní výsledky, ale také bezchybná znalost alespoň dvou cizích jazyků, komunikativnost, dobrá orientace v oboru…