Téma:společenské vědy, nauky a služby

Nové obory na FF MU

Počínaje podzimním semestrem 2008 je možno na Filosofické fakultě v Brně studovat dva nové obory – Mediteránní studia a Překladatelství anglického jazyka.

Speciál O OBORECH: Speciální pedagogika

Učitelství a pedagogika jsou relativně běžné studijní obory, které si volí čeští studenti. Ale existují i lidé, kteří potřebují speciální zacházení a zvláštní péči při jejich vzdělávání. Pro tyto lidi pak existují speciální pedagogové. Zde je přehled, kde a jak mohou obor Speciální pedagogika vystudovat. Pozn. Článek byl aktualizován 28. 12. 2009 (-kav-)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Mezinárodní vztahy II. díl

Patříte mezi milovníky moderních dějin, mezinárodních organizací a diplomacie? Poradíme vám, v čem se liší studium mezinárodních vztahů na jednotlivých fakultách. V tomto díle se zaměříme na Západočeskou univerzitu a na Univerzitu Palackého. Pozn. Článek byl aktualizován 6. 12. 2009

POROVNÁNÍ OBORŮ: Mezinárodní vztahy I. díl

Patříte mezi milovníky moderních dějin, mezinárodních organizací a diplomacie? Poradíme vám, v čem se liší studium mezinárodních vztahů na jednotlivých fakultách. V tomto díle se zaměříme na Univerzitu Karlovu a Masarykovu univerzitu. Pozn. Článek byl aktualizován 5. 12. 2009

Speciál O OBORECH: Český jazyk a literatura

Předmět, který nás provázel od prvních školních let, je možné studovat i na vysoké škole. Zde jsou podrobnosti o oboru Český jazyk a literatura. Pozn. Článek byl aktualizován 28. 12. 2009 (-kav-)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Politologie II. díl

Láká vás studium humanitního směru a uvažujete o politologii? Připravili jsme pro vás informace o dalších fakultách, na nichž můžete tento obor studovat. Pozn. článek byl aktualizován 11. 12. 2009 (-hus-).

Speciál O OBORECH: Germanistika

Studium cizích jazyků se stalo moderní záležitostí. Chcete-li pracovat v nějaké větší firmě, bez výborné znalosti minimálně jednoho cizího jazyka se patrně neobejdete. Pokud se však rozhodnete pro jeho studium na vysoké škole, vybírejte obezřetně. Germanistika se hodí pro ty, kteří chtějí vypilovat dobrou znalost němčiny. Pozn.: Článek byl aktualizován 10.12.2009. (-pel-)

číst více

Sedím skoro pořád v kanceláři, říká absolvent Ochrany a tvorby krajiny

Ochrana a tvorba krajiny (OTK) na Ostravské univerzitě je jeden z mnoha ekologicky zaměřených oborů, které se na českých školách dají studovat. Zeptal jsem se Zdeňka F. z Opavy, který OTK vystudoval a již několik let pracuje v oboru, na jeho zkušenosti se studiem i následným uplatněním.

číst více

Rozhovor se studentem archeologie o minulosti ukryté v zemi

Zajímá vás historie? Proč nezkusit třeba archeologii, kterou leckdo pokládá za zábavnější a přínosnější, přitom však do značné míry související obor? Jedním z takových lidí je i Matěj Forst, který hledá minulost raději v hlíně než v papírech. Studuje archeologii druhým rokem na Filosofické fakultě MU.

Speciál O OBORECH: Evropská studia

Láká Vás proniknout až do samého nitra Evropských institucí? Jsou vám blízké pojmy jako Evropská komise, tři pilíře EU nebo Agenda 2000? Snad právě vám tedy poslouží informace o Evropských studiích… Pozn. Článek byl aktualizován 1. 12. 2009 (-kav-)