Téma:společenské vědy, nauky a služby

PEF MENDELU v Brně představuje nový obor Finance a investiční management

(22. 9. 2010, Brno) Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně (PEF) představuje nový obor pro studenty magisterského studia, který připravila ve spolupráci se společností Partners. Je tak jednou z mála veřejných vysokých škol v České republice nabízejících vzdělání v této oblasti. Cílem oboru je poskytnout studentům praktické znalosti a dovednosti v oblasti finančních trhů. Absolventi tohoto oboru naleznou své uplatnění především na pozicích středního a vyššího managementu v komerčních institucích finančního trhu.

číst více

Děkanem Pedagogické fakulty JU slavnostně jmenován Mgr. Michal Vančura, Ph.D.

Na návrh Akademického senátu Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích ze dne 11. 5. 2010, podle § 28 odst. 2 zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů (zákon o vysokých školách), jmenoval rektor Jihočeské univerzity prof. PhDr. Václav Bůžek, CSc., Mgr. Michala Vančuru, Ph.D., děkanem Pedagogické fakulty JU. Funkční období je čtyřleté a nabylo účinnosti k 1. 9. 2010.

číst více

Děkanem Pedagogické fakulty JU jmenován Mgr. Michal Vančura, Ph.D.

číst více

Studenti EF připravili mezinárodní setkání studentů

Na Jihočeské univerzitě budou trénovat komunikační dovednosti 25.9.-2.10.2010.

číst více

Ekonomická fakulta se podílí na mezinárodním projektu, který vytváří model transformace regionů s nízkou výkonností

Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity se zapojila do mezinárodního projektu UNICREDS – University Collaboration in Regional Development Spaces. UNICREDS si klade za cíl ukázat, jak může spolupráce mezi univerzitami, průmyslovou sférou a veřejným sektorem napomoci k transformaci okrajových regionů s nízkou výkonností ekonomiky na regiony dobře informované, které mají příležitost dosáhnout vynikajících výsledků v oblasti výzkumu a inovací.

číst více

Přednáškové kolokvium studentů fakulty filozofické a fakulty restaurování Univerzity Pardubice

V pátek 2. července (ve 14:00 hodin) proběhne v kapli sv. Jana Nepomuckého v obci Bukvice u Jičína přednáškové kolokvium výsledků bádání studentů Fakulty filozofické a Fakulty restaurování Univerzity Pardubice ve spolupráci se sdružením obcí Mariánská zahrada.

Nový obor na Jihočeské univerzitě: Anglický jazyk a literatura

Filozofická fakulta akreditovala žádaný obor, jehož nejznámější tváří bude renomovaný překladatel Shakespeara prof. Martin Hilský

Speciál O OBORECH: Policejní akademie ČR

Sedm dílů nezapomenutelné série Policejní akademie o partičce zvlčilých budoucích strážcích amerických zákonů ve spoustě z nás jistě vypěstovalo automatický úsměšek při vysolvení názvu hlavní vzdělávací instituce mužů a žen práva a pořádku v České republice. Jak to ale vypadá ve skutečnosti? Co zde lze studovat a čím se studenti Policejní akademie ČR zabývají?

číst více

Studujte na ředitele školy!

Možná vás ani nenapadlo, jak moc se může profese ředitele lišit od pedagoga. Řízení školy vyžaduje často velmi speciální znalosti a zkušenosti, které učením prostě nelze získat. Proto je nově zřizován obor, který by měl do tajů vedení škol zasvětit nejen stávající ředitele…

Nové humanitní obory v Olomouci

V září příštího roku otevře Cyrilometodějská teologická fakulta Univerzity Palackého nový, a nový také ve střední Evropě, obor navazujícího magisterského studia s názvem Mezinárodní humanitární a sociální práce. Výhledově by mohl přibýt i obor Charitní a sociální práce.