Téma:společenské vědy, nauky a služby

Speciál O OBORECH: Psychologie

Psychologie je oborem mnoha tváří a není tedy divu, že jej v českém vysokoškolském systému najdeme v rámci několika různých fakult. Pod stejnojmenným oborem se tak často skrývají ne zcela totožné studijní plány – jak se v nich zorientovat?

číst více

Jihočeská univerzita bude prezentovat výsledky výzkumu v Egyptě / Konference environmentální archeologie

Ve dnech 9. – 10. 2. 2011 se v Archeologickém ústavu AV ČR v Brně, v. v. i., (Královopolská 147) bude konat 7. Konference environmentální archeologie (KEA 2011). Mezioborový výzkum v kontextu archeologie přináší do současné vědy nový pohled na životní podmínky našich předků a utváření zvyků současné populace.

číst více

Druhé Mendelovo fórum se zaměří na finance

(7. 2. 2011, Brno) Vzhledem k úspěchu prvního listopadového Mendelova fóra připravuje Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně (PEF) další setkání v rámci tohoto cyklu panelových diskuzí s odborníky. Druhé fórum na téma „Finance a investiční management“ se uskuteční již 2. 3. 2011 13:00 v budově Q za účasti významných odborníků ze světa financí.

číst více

NEWTON College zve na únorové Dny otevřených dveří nabité programem, aneb otevřením dveří to nekončí

Uvažujete-li o studiu manažerského či ekonomického oboru, pak by vaší pozornosti neměla jistě ujít NEWTON College, brněnská vysoká škola managementu a podnikání, která patří mezi nejlepší soukromé VŠ v ČR.

číst více

Nové bakalářské obory na Masarykově univerzitě

Masarykova univerzita rozšířila nabídku studijních oborů v bakalářských studijních programech.

číst více

Úspěšné ukončení realizace projektu Rozvoj výzkumu a vývoje na Ekonomické fakultě Jihočeské univerzity

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích úspěšně ukončila realizaci projektu s názvem „Rozvoj výzkumu a vývoje na Ekonomické fakultě JU“, reg. číslo CZ.1.07/2.3.00/09­.0205, který byl podpořen Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschop­nost, oblast podpory 2.3 Lidské zdroje ve výzkumu a vývoji.

PEF Mendelu v Brně otevírá dveře zájemcům o studium

Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně (PEF) nabízí zájemcům o studium nejen ekonomických, ale i informatických oborů mimořádnou příležitost seznámit se s jejím prostředím ještě před odesláním přihlášek. Fakulta jim otevírá své dveře ve dnech 7. 1., 21. 1. a 11. 2. 2011 vždy od 13. hodin v posluchárně Q01 v budově Q. O zkušenosti se s nimi podělí současní studenti.

Vzdělávání pro praxi

Rozvoj spolupráce mezi Mendelovou univerzitou v Brně, podnikatelskou a veřejnou sférou

Mendelovo fórum na PEF MENDELU v Brně má velké ambice

Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně (PEF) představuje nový cyklus panelových diskuzí s odborníky s názvem Mendelovo fórum. Cílem fóra je zpřístupnit odborné veřejnosti, podnikatelům, akademickým pracovníkům a studentům nové poznatky a aktuální trendy vztahující se k podnikání převážně v Jihomoravském kraji. První fórum „Jak podnikat na Jižní Moravě“ se uskuteční již 4. 11. 2010.

číst více

Studenti Ekonomické fakulty JU připravili mezinárodní setkání studentů / Na JU trénují komunikační dovednosti / 25.9.-2.10.

Studenti Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích připravili týdenní mezinárodní setkání studentů pod názvem Oval, not round. Koná se ve dnech 25. 9. – 2. 10. 2010 na Jihočeské univerzitě.