Téma:lékařské vědy

Speciál O OBORECH: Farmacie

Bílé lékařské pláště vždy vzbuzovaly důvěru a respekt. I když povolání lékárníka není tolik vážené jako práce lékaře, přesto je o tento obor velký zájem. Pro ty, kteří o studiu farmacie uvažují, je zde základní přehled, co lze od studia očekávat. Pozn. Článek byl aktualizován 23. 12. 2009 (-kav-)

Speciál O OBORECH: Obory na FTVS UK – II.díl

Ve druhém dílu článku o Fakultě tělovýchovy a sportu UK se dozvíte více o ostatních bakalářských oborech, které zde můžete studovat. Mimo jiné si díky rozhovoru se studentem můžete ujasnit, jaký je rozdíl mezi obory Tělesná výchova a sport a Management tělesné výchovy a sportu. Věnovat se budeme také studijnímu programu Specializace ve zdravotnictví. Pozn.: Článek byl aktualizován 13.12.2009. (-pel-)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Všeobecné lékařství – I. díl

Baví vás přírodní vědy a cítíte, že pomáhat lidem je Vaším posláním? Nevadí vám trávit dlouhé hodiny studiem, ani pohled na krev? Možná právě pro vás je potom určeno studium medicíny. V prvním díle dnešního speciálu se zaměříme na Všeobecné lékařství na 1., 2. a 3. fakultě Univerzity Karlovy. Ostatním fakultám se budeme věnovat ve II. dílu. Pozn. Článek byl aktualizován 5. 12. 2009

POROVNÁNÍ OBORŮ: Všeobecné lékařství – II. díl

V tomto díle srovnání studia Všeobecného lékařství na jednotlivých fakultách se dovíte informace o hradecké a plzeňské fakultě UK a o lékařských fakultách v Brně a Olomouci. Pozn. Článek byl aktualizován 5. 12. 2009

Představujeme: Díl čtvrtý – Ústav zdravotnických studií Univerzity Pardubice

Baví vás biologie, hlavně somatologie, ale nechcete se stát lékařem či lékařkou? Láká vás vysoká škola v menším městě? Pak právě vás jistě zaujme Ústav zdravotnických studií Univerzity Pardubice, který nabízí uchazečům studijní program Ošetřovatelství, a to ve formě tříletého bakalářského a dvouletého magisterského navazujícího studia.

číst více

Zdravotní sestrou jedině s vysokoškolským diplomem

V zemích Evropské unie je vcelku běžné, že zdravotní sestry získávají vzdělání na vysokých školách. U nás k tomuto povolání doposud stačila pouze maturita z příslušného oboru. Od školního roku 2005/06 by se to však mělo radikálně změnit.