Téma:chci studovat techniku

32. ročník mezinárodní konference Nekonvenční zdroje elektrické energie se blíží

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, VUT v Brně a Česká elektrotechnická společnost pořádá již 32. ročník mezinárodní konference nekonvenční zdroje elektrické energie (NZEE). Letošní ročník se koná od 5. 9. do 7. 9. 2011. Letos konference útočí na historický rekord v počtu účastníků.

číst více

Jeden den studentem fakulty chemicko-technologické

O jednodenní zkušební studium na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice je velký zájem.

Soutěž Technology Cup 2011 ve finále

Praha 30. května 2011: První ročník inovativní soutěže Technology Cup pro studenty je u konce. Soutěž měla za úkol stimulovat mladé lidi, aby nepsali své myšlenky a práce do šuplíku, ale aby se je naučili uplatnit a prosadit v praxi.

číst více

Letní elektrochemická škola a pracovní setkání fyzikálních chemiků a elektrochemiků

Od 1. do 6. června 2011 se na Mendelově univerzitě v Brně uskuteční Pracovní setkání fyzikálních chemiků a elektrochemiků a setkání mladých elektrochemiků.

Den tvůrčích činností na VŠB-TU Ostrava

V prostorách auly Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava proběhla v úterý 12. dubna 2011 konference pod názvem Den tvůrčích činností Moravskoslezského kraje. Její hlavní náplní byly prezentace mladých pracovníků výzkumu a vývoje magisterských a doktorských studijních programů, kteří představili své poznatky, získané v zahraničí.

VŠB – Technická univerzita bude prodávat své znalosti do Číny

29.3. 2011 proběhla v Kunmingu, hlavním městě provincie Yunnan v Číně významná událost. Tento den bylo za účasti velvyslance České republiky pana Libora Sečky a zástupců vlády provincie Yunnan podepsáno Memorandum of Understanding mezi Yunnan Land and Resource Vocational College a naší Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava.

Odpadkobraní na FEKT VUT v Brně

Jako každý rok i letos pořádá studentský spolek Studentů pro studenty na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně netradiční akci Odpadkobraní. Touto akcí vzdávají studenti holt jednomu z největších studentských kampusů v Brně – Pod Palackého Vrchem, kde je hlavní sídlo studentů VUT v Brně

číst více

Skotský hostující profesor na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice prof. Duncan Gregory o chemii pevných látek a nanosvětě

V týdnu mezi 28. březnem a 1. dubnem přednáší na Fakultě chemicko-technologické hostující profesor Duncan Gregory z Glasgow University ve Skotsku.

Technické obory na vzestupu

Zajímavou pozici na trhu práce mají studenti technických oborů, zejména těch elektrotechnických, o které je velký zájem. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně ještě zvyšuje atraktivitu svých studentů a absolventů pomocí spolupráce s firmami, které vybavují učebny a odborné laboratoře svými přístroji.

Blíží se konference ABAF 2011

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) společně s americkou skupinou Electrochemical Society chystají již 12. ročník mezinárodní konference Advanced batteries, accumulators and Fuel Cells (ABAF). Tato konference proběhne v Brně od 11. – 14. září 2011.