Téma:chci studovat stavebnictví

POROVNÁNÍ OBORŮ: Stavební inženýrství

Dostat se na „stavárnu“ není tak těžké, jako se na ní udržet. To platí pro většinu vysokých škol, které otevírají program Stavební inženýrství. Úspěch záleží také na tom, který konkrétní obor si v rámci tohoto programu vyberete.

číst více

Třetí kolo přijímacího řízení na VŠTE – přihlášky do 12. září!

Vysoká Škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích (VŠTE) vyhlásila pro akademický rok 2011/2012 třetí kolo přijímacího řízení. Týká se těchto **bakalářských studijních programů*: Studijní program: Stavitelství Studijní obor: Konstrukce staveb (P; 4 roky) Studijní obor: Stavební management (P/K; 4 roky) Studijní program: Ekonomika a management Studijní obor: Ekonomika podniku (P/K; 3 roky) Podmínky přijetí Přihlášku lze podat pouze …

číst více

Fakulta stavební se představila šesťákům!

Co je to univerzita a proč bych na ní měl studovat? Mám se bát technických oborů, matematiky nebo fyziky? Odpovědi na tyto a jiné otázky již zná na padesát žáků šestých tříd tří ostravských základních škol. Dopoledne plné her a soutěží si užili na Fakultě stavební VŠB-TUO v úterý 21. června 2011.

číst více

Stavitelem nanečisto na Fakultě stavební!

Co je to univerzita a proč bych na ní měl studovat? Co vše se zde mohu naučit? Jaké obory se vyučují na Fakultě stavební VŠB-TU Ostrava? Na tyto a také celou řadu dalších otázek se pokusí odpovědět pracovníci fakulty žákům šestých tříd několika ostravských základních škol v úterý 21. června 2011.

Speciál O OBORECH: Materiálové inženýrství

Studijní obor na pomezí chemie, fyziky, technických věd a výrobní technologie. Poměrně univerzální vědní disciplína, která má budoucnost. Možnost zapojit se do rozvoje nových materiálů, kterých je zapotřebí ve všech sférách lidské činnosti. A nebo prostě obor, kam se dá dostat bez přijímaček. Ve všech případech jde o materiálové inženýrství.

číst více

Poslední dny pro podání přihlášek na Fakultu stavební!

Ve čtvrtek 31. března 2010 mají zájemci o studium na Fakultě stavební Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava poslední možnost podat si přihlášku ke studiu a studovat obory s perspektivou zaměstnání.

Technické obory na vzestupu

Zajímavou pozici na trhu práce mají studenti technických oborů, zejména těch elektrotechnických, o které je velký zájem. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně ještě zvyšuje atraktivitu svých studentů a absolventů pomocí spolupráce s firmami, které vybavují učebny a odborné laboratoře svými přístroji.

číst více

Technické vzdělání a konkurenceschopnost na VŠB-TUO

Souvislost mezi vzděláním a konkurenceschop­ností je více než zřejmá. V době, kdy průmyslové firmy hlásají, že jim do budoucna scházejí tisíce technických absolventů je zřejmé, že již nelze sázet na levnou pracovní sílu, ale je třeba nabídnout mnohem víc.

číst více

Stavební fakulta VŠB-TUO otevírá dveře zájemcům o studium!

Ve čtvrtek 20. ledna 2011 se na Fakultě stavební Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava koná Den otevřených dveří, který je určen především zájemcům o bakalářské studium na této fakultě. Ti tak mají možnost seznámit se s prostředím fakulty ještě před odevzdáním přihlášky.

číst více

Věda a technika na dvorech škol Pardubicka

Od pondělí 13. prosince až do čtvrtka 16. prosince si budou moci studenti středních škol a žáci přizvaných základních škol ve čtyřech městech Pardubického kraje vyzkoušet vědecké a technologické postupy a pokusy z oblasti chemie, optiky, robotiky, dopravy a stavitelství při akci nazvané „Věda a technika na dvorech škol“.