Téma:chci studovat medicínu

Toužíte být zdravotnickým záchranářem? Na TUL stále můžete!

Pokud vás láká práce zdravotnického záchranáře, na jeden stejnojmenný studijní obor se ještě můžete hlásit – a to na Ústavu zdravotnických studií Technické univerzity v Liberci (TUL). Vypsán je v rámci programu Specializace ve zdravotnictví. Otevřen je pouze v prezenční formě. Na TUL se jedná o zcela nový studijní obor. Jeho absolventi budou připraveni pro samostatnou činnost ve specializované akutní nemocniční …

číst více

Budoucí rektor UK: Nejhůře se spalo na nádraží v Avignonu

Tomáš Zima má být v únoru jmenován rektorem Univerzity Karlovy. Na léta, která sám strávil studiem medicíny, vzpomíná s úsměvem. „Od druhého nebo třetího ročníku se studentský život mediků vyrovnal studentům z jiných oborů,“ říká mezi řečí o praxi v Arménii či Portugalsku.

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Stomatologie a zubní lékařství

Krásný úsměv, to je buď dárek od přírody, nebo dílo šikovných zubařů. Kde se učí koukat lidem na zoubek – to se dozvíte z následujícího přehledu. Pozn. článek byl aktualizován dne 13. 6. 2013 (von).

číst více

Které školy přijímají na magistra absolventy jiných bakalářských oborů?

Může se stát, že po třech letech bakalářského studia člověk zjistí, že chce dělat něco úplně jiného, nebo navazující magisterské studium pro daný obor prostě neexistuje. Přinášíme přehled některých škol nabízejících ty nejžádanější obory v ČR, které přijímají na magisterské studium i absolventy zcela odlišných studií.

číst více

Zdravotní sestrou v Saudské Arábii

Saudská Arábie představuje pro Evropany nepopsatelnou kulturní a přírodní exotiku. Saudská společnost je silně konzervativní, islám zasahuje do všech sfér života. Své o tom ví i Nikola Hrušková, která odjela pracovat do Saudské Arábie coby zdravotní sestra.

číst více

Speciál O OBORECH: Chirurgie

Chcete pomáhat lidem? Láká vás náročná, ale zároveň smysluplná práce? Jste schopni rychlé reakce i ve chvílích, kdy se rozhoduje o lidském životě? A konečně… nevadí vám pohled na krev? Třeba i nějak takto by mohl vypadat inzerát, v němž by zdravotnická zařízení poptávala nové chirurgy. Nejspíš se vám zdají v něm naznačená „kritéria přijetí“ příliš přísná, ale právě o tom práce chirurga také je…

číst více

Speciál O OBORECH: Biomedicínské techniky

Medicína, to není jen šustění bílých plášťů, nesrozumitelné latinské diagnózy a přímá péče o pacienty. Je to také spousta malých i velkých strojů, zařízení a měřáků, bez nichž by doktoři i sestry často byli jako bez rukou. A právě ty jsou středem zájmu biomedicínských techniků.

číst více

Speciál O OBORECH: Adiktologie

Drogové a další závislosti patří již dlouhodobě mezi závažné problémy naší společnosti. Přestože již existuje několik organizací a institucí, které se na léčbu a prevenci těchto rizikových forem chování zaměřují, nabídka specializovaných studijných oborů, které by vychovávaly odborníky v oblasti tzv. adiktologie, u nás zatím zaostává. Výjimkou je snad jen pražská lékařská fakulta. (článek byl aktualizován 28. 11. 2009)

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Všeobecné lékařství – I. díl

Baví vás přírodní vědy a cítíte, že pomáhat lidem je Vaším posláním? Nevadí vám trávit dlouhé hodiny studiem, ani pohled na krev? Možná právě pro vás je potom určeno studium medicíny. V prvním díle dnešního speciálu se zaměříme na Všeobecné lékařství na 1., 2. a 3. fakultě Univerzity Karlovy. Ostatním fakultám se budeme věnovat ve II. dílu. Pozn. Článek byl aktualizován 5. 12. 2009

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Všeobecné lékařství – II. díl

V tomto díle srovnání studia Všeobecného lékařství na jednotlivých fakultách se dovíte informace o hradecké a plzeňské fakultě UK a o lékařských fakultách v Brně a Olomouci. Pozn. Článek byl aktualizován 5. 12. 2009

číst více