Téma:chci studovat elektrotechniku

Na VŠB-TUO udělí čestný doktorát

V úterý 16. listopadu 2010 od 10:00 hodin proběhne ve velkém sále nové Auly VŠB-TUO v Ostravě-Porubě Slavnostní zasedání Vědecké rady VŠB-Technické univerzity Ostrava, které se koná u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii.

Pozvánka: Technický den na elektrofakultě v Brně

Agentura pro podporu podnikání a investic Czechinvest a Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně si Vás dovolují pozvat na workshop Technický den na elektrofakultě v Brně.

číst více

VŠB-TUO šetří finance díky elektronickému nástroji ppeSystem

Vysoká škola báňská–Technická univerzita Ostrava se po důkladné přípravě a několika testech rozhodla zadávat veřejné zakázky pomocí elektronického nástroje. Tento rychlý, a transparentní způsob je současně i velmi efektivní. Doposud nejvýznamnější úspora téměř 35 miliónů Kč byla u nákupu elektrické energie.

Studenti z Paříže budou studovat na VŠB-TUO

Počty zahraničních studentů, studujících na VŠB-TUO, se každoročně zvyšují. V letošním roce se podařilo Fakultě strojní rozšířit tuto mezinárodní spolupráci zásadním způsobem.

Speciál O OBORECH: Mikroelektronika

Technicky zaměření uchazeči jistě ocení atraktivní obor s širokým polem uplatnění a odborné specializace – tím vším mikroelektronika rozhodně je!

číst více

Potřebujeme mladé odborníky v mikroelektronice – hlásí firmy

Společenské postavení a prestiž mikroelektronických a elektrotechnických oborů nejsou příliš vysoké, i přes rostoucí poptávku společností po přílivu mladých odborníků v tomto oboru. Přitom tato poptávka je u mladých lidí dost často několikrát vyšší než v případě ostatních atraktivních a populárních oborů.

číst více

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně v novém sídle

Jedna z nejvýznamnějších elektrotechnických fakult v ČR získala vybudováním nového objektu na adrese Technická 10 nové sídlo v kampusu VUT v Brně “Pod Palackého vrchem”. Tato stavba umožnila koncentrovat všech 12 ústavů fakulty, z nichž některé sídlily na různých místech v Brně, do kampusu v areálu Pod Palackého vrchem, což přináší velké výhody jak studentům tak zaměstnancům, vědcům i partnerům fakulty.

číst více

Výuka jazyků na technických školách musí dále růst a vzkvétat

Technicky vzdělaných mladých lidí je nedostatek a komplexně vzdělaných techniků s jazykovými dovednostmi je ještě méně. Odbornost určitě, ale umět prodat své výsledky práce i v zahraničí, to je to co rozhoduje o úspěchu či neúspěchu mladých lidí na trhu práce. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně dokáže své absolventy vybavit i odbornou jazykovou kvalifikací.

číst více

Jubilejní setkání absolventů po padesáti letech

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně se chystá pozvat své absolventy na setkání po 50ti letech. Celým setkání by se měly mísit pohoda, dobrá nálada, vzpomínky, ale také pocity z nového sídla fakulty na Technické 10.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Silnoproudá elektrotechnika

V našem speciálu o porovnání oborů na různých školách byla možná oblast techniky trochu opomíjena. Tento článek srovnávající obor zaměřené na silnoproudou elektrotechniku snad situaci částečně napraví! Sami ale zjistíte, že není až tak moc z čeho vybírat.