Technická univerzita v Liberci

POROVNÁNÍ OBORŮ: Pojišťovnictví

Pojišťovnictví je ryze praktický obor specializovaný na úzkou oblast finančnictví. Staňte se renomovaným odborníkem. Nabídka českých vysokých škol a univerzit je překvapivě široká, o čemž se můžete přesvědčit v našem speciálu.

Speciál O OBORECH: Tělesná výchova a sport se zaměřením na vzdělávání

Ve zdravém těle zdravý duch. Pokud souhlasíte s tímto tvrzením, může být studium tělesné výchovy a sportu určeno právě pro vás. Jak náročné jsou požadavky na přijetí a co je obsahem studia? Dozvíte se ve speciálu o oborech.

Speciál O OBORECH: Materiálové inženýrství

Studijní obor na pomezí chemie, fyziky, technických věd a výrobní technologie. Poměrně univerzální vědní disciplína, která má budoucnost. Možnost zapojit se do rozvoje nových materiálů, kterých je zapotřebí ve všech sférách lidské činnosti. A nebo prostě obor, kam se dá dostat bez přijímaček. Ve všech případech jde o materiálové inženýrství.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Strojní inženýrství

Poměrně často se mluví o tom, že se příliš mnoho studentů hlásí na humanitní obory a jen málo jich zbývá na obory skutečně „praktické“ – tedy například na technické obory. Chcete-li jít studovat „strojárnu“, budete možná až překvapeni množstvím možností, které nabízejí české vysoké školy.

Univerzity třetího věku: Jazykové kurzy

Stále více se u seniorů prosazuje trend trávit podzim života aktivně a smysluplně. Právě univerzity třetího věku jsou výbornou příležitostí, jak za symbolické ceny a v příjemném kolektivu doplnit vědomosti i sebevědomí. Tomu určitě nemálo dopomůže také vzdělávání v oblasti jazyků. Jaké možnosti v současnosti české vysoké školy nabízejí?

POROVNÁNÍ OBORŮ: Textilní tvorba

Je to pravda odvěká, že šaty dělají člověka. Předtím ale musí někdo vyrobit ony šaty a to tak, aby co nejlépe odpovídaly požadavkům zákazníka. Že to není práce jednoduchá, dokazuje i velké množství různých oborů zabývajících se textilní tvorbou. Můžete se sami přesvědčit, že podobné studium kromě návrhářství vyžaduje i znalosti z chemie či managementu.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Výtvarná umění

Výtvarná umění všeho druhu bývají jakožto humanitní směr velmi lákavým oborem. Žel, počet uchazečů každoročně nekompromisně převyšuje počet přijatých šťastlivců – a nezřídkakdy to ani u nich nebývá hned na první pokus. Studium výtvarného umění je zkrátka zcela oprávněně kýženou metou všech, kdo vládnou – s nadsázkou řečeno – „rukama a fantazií“. (článek byl aktualizován 1. 12. 2009)