Spánek

Jakub Bína radí: Co jíst při učení

Konec semestru i školního roku je na obzoru a začíná období sezení u počítače, nad knihami a stohy papírů se zvýrazňovačem v ruce. Jak se ale soustředit, když studentovi kručí v břiše? Co jíst a co nejíst při učení radí fitness trenér a nutriční specialista Jakub Bína, známý mimo jiné ze svého pořadu na stream.cz „Zpátky na vrchol“.

číst více

Spánek – ztráta času?

Kafe, Red bull, tabulka čokolády, kafe, energetická tyčinka, kafe, Shock, kafe, kafe… je vám tento jídelníček povědomý? Pak zpozorněte. Nejste-li řidič noční linky, ale student, který si potřebuje zapamatovat co nejvíc informací, je třeba myslet na to, že spánek není tak jednoznačným nepřítelem, jak se může zdát. Pozn. Článek byl 9. 4. 2013 aktualizován. (kav)

číst více

Mnemotechnické pomůcky: berličky pro paměť

„Oh Be A Fine Girl, Kiss Me,“ šeptal při písemce nenápadně student své spolusedící v lavici. Ale dívenka nešpulila rty k polibku, místo toho začala kreslit perem po papíře písmenka O, B, A, F, G, K a M. Dobře věděla, že jí spolužák napovídá spektrální třídy hvězd podle jejich teploty. Pozn. Článek byl 12. 3. 2013 aktualizován (kav).

číst více