SCIO testy

Last minute příprava na SCIO testy

V sobotu se budou konat první Národní srovnávací zkoušky tohoto školního roku. Opět budou součástí nebo přímo samotným základem přijímacího řízení na řadu vysokých škol. V tomto termínu NSZ můžete skládat pouze test z Obecných studijních předpokladů nebo Základů společenských věd. Na obě zkoušky se teď podíváme. Obecné studijní předpoklady Nejedná se o vědomostní test, takže …

číst více

Jak využít online prostředí k přípravě na přijímačky

Přijímací řízení na vysoké školy jsou právě teď v plném proudu. Pokud už vás nebaví ležet v knížkách, využijte internet a vyzkoušejte si i jinou formu učení. Máme pro vás pár tipů, které vás zaručeně posunou a zvýší vaše šance na přijetí. Jako první byste měli zabrouzdat na webové stránky společnosti Scio. Možná právě vámi vybraná vysoká …

číst více

Národní srovnávací zkoušky: Co a jak

Už deset let jsou Národní srovnávaní zkoušky, tedy NZS, na některých vysokých školách povinnou součástí přijímacího řízení. Podívejte se s námi, co vás na testech čeká a jak se na ně připravit.

číst více

Studenti radí, z čeho se učit na maturitu a na přijímačky

Najít si dobrý materiál, z kterého se můžete učit k maturitě či přijímačkám, je základ úspěchu. Úspěšní studenti radí, podle čeho si podklady vybírat.

číst více

Hledám přípravný kurz na VŠ, zn. kvalitní

Jít či nejít na přípravný kurz na vysokou školu? A když jít, tak na jaký? A jak si vybrat ten správný? Nabízíme rady ostřílených vysokoškoláků.

číst více

Jak správně vybrat přípravný kurz na VŠ

Zadáte-li do Googlu slovní spojení „přípravný kurz na VŠ“, zobrazí se bezmála 300 000 výsledků. Bezmezný výběr situaci značně komplikuje – přípravný kurz je totiž u mnoha oborů důležitější, než by se mohlo na první pohled zdát.

číst více

Maturitní rok – na co se připravit

Poslední rok na střední bývá ten nejnáročnější. „Zkouškou dospělosti“ může být už jen správný výběr maturitních předmětů a také vhodné vysoké školy. Na co dalšího se připravit v nadcházejícím školním roce?

číst více

Na vysokou s online testy

Ne všem vyhovuje práce s počítačem, ne každému se dobře učí ze svítícího monitoru. Někteří studenti však dávají přednost právě e-learningu před klasickou formou studia nebo tuto možnost kombinují s přípravou z učebnic.

číst více

Byly vypsány nové termíny pro přípravné kurzy SOKRATES!

Těm, kdo uvažovali o přípravném kurzu na vysokou školu, ale nestihli se přihlásit včas, se naskýtá druhá šance. Institut SOKRATES vypsal nové termíny vybraných intenzivních přípravných kurzů, které začínají ještě v březnu 2013. Otevírány jsou v Brně a Ostravě. Nové termíny se týkají jak komplexních, tak speciálních kurzů. Do některých kurzů je navíc možné se stále ještě přihlásit …

číst více

Jarní přípravné kurzy na VŠ

Příprava ke zkouškám a následnému studiu na vysoké škole asi nikomu nepřipomíná procházky rozkvetlým parkem. Zvlášť ne, pokud část svých paměťových buněk musí člověk obětovat ještě přípravě na maturitu. V takovou chvíli je možná nasnadě využít nabídky některého z přípravných kurzů, které by mohly pomoci. Na jaře jsou v nabídce zejména ve „zrychlené“ formě.

číst více