Nultý ročník

Nepřijat/a. A co teď?

Už od začátku školního roku jste v jednom kole – maturita, státní maturita, přijímačky. První dvě už máte za sebou, ale co třetí položka? Někteří už pilně oslavují, ale vám přišel domů dopis, ve kterém stojí, že (alespoň) v příštím školním roce na vysokou školu nenastoupíte. Netřeba věšet hlavu, jsou zde totiž další možnosti. Pozn. Článek byl 12. 6. 2013 aktualizován (kav).

číst více

Zmeškali jste přihlášku na vysokou? Jsou i další možnosti

Co dělat, když vám mezi prsty uteče termín pro podávání přihlášek? Uvažovat můžete buď o hledání práce, a nebo se zkuste poohlédnout tam, kde jsou dveře pro studiachtivé uchazeče stále ještě otevřeny. (pozn.: článek byl 23. 2. 2014 aktualizován (lč)).

Zájem o studium na Právnické fakultě ZČU mírně poklesl

Kauza kolem nejasného udělování titulů na Fakultě právnické Západočeské univerzity v Plzni (FPR ZČU) má za sebou další uzavřenou kapitolu. Již počátkem září začala podle Hospodářských novin fakultou zřízená Komise pro prověření studia všem absolventům bakalářského studia rozesílat dopisy s vyjádřením, že jim získaný titul bude ponechán. Už v červnu také Akreditační komise ministerstva školství rozhodla o tom, že …

číst více

Přípravné kurzy: co od nich čekat?

Chystáte se na vysokou? Dělali jste přijímačky, ale zůstali jste pod čarou? Pak možná právě vy uvažujete o absolvování některého z nabídky přípravných kurzů, které organizují buď specializované agentury, nebo přímo samy vysoké školy. Co všechno však můžete od takového kurzu očekávat?

číst více

Mějte náskok před ostatními – studujte nultý ročník!

Jistě jste již někdy slyšeli o možnosti studia tzv. nultého ročníku. V současné chvíli však toto téma asi nejvíc zajímá ty, na které se při přijímačkách na vysokou neusmálo štěstí a nyní přemýšlejí, jak vyplní roční pauzu. Příprava na úspěšné zvládnutí těch příštích přijímaček se tak zdá být dobrým řešením. Pozn. Článek byl 6. 6. 2011 aktualizován. (kav)

„Nepřijat/a“

Tak a je to tady. Vložili jste všechny své síly do příprav na přijímací zkoušky, v hlavě už jste osnovali, jak strávíte další léta báječného studentského života, těšili jste se na nové přátele… a pak vám přišlo strohé „nepřijat/a“. Následující článek vám ovšem potvrdí, že to ještě není žádná tragedie – možností, co dál, je stále dost.

Pozn. Článek byl 6. 6. 2011 aktualizován. (kav)