Kultura

Do Japonska na farmu

Do Japonska se Verča, studentka Vysoké školy ekonomické v Praze, vydala už podruhé. Loni jako cestovatelka, letos jako wwooferka. Spojila chuť levně cestovat se svou vášní pro Japonsko a na měsíc vyrazila do země vycházejícího Slunce pracovat na farmu.

číst více

S jakými náklady počítat při studiu na vysoké škole

Ačkoliv školné se na veřejných vysokých školách zatím neplatí, vedlejší náklady mohou jít i do desetitisíců. Za co studenti utratí nejvíce a s jakými náklady asi reálně počítat?

číst více

Speciál O OBORECH: Mezikulturní komunikace

K tomu, aby člověk mohl žít či pracovat v jiné zemi, potřebuje znát nejen jazyk jejích obyvatel, ale i jejich tradice, zvyklosti a kulturu obecně. Neméně tyto znalosti potřebují například i překladatelé, tlumočníci a další pracovníci, kteří běžně přicházejí do styku s příslušníky jiných kultur. A právě (i když nejen) k tomu může napomoci i vysokoškolský obor výmluvně nazvaný jako Mezikulturní komunikace.

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Estetika

Co si představit pod tak širokým pojmem, jako je estetika? Že jde o nauku o krásnu ví asi každý, ale co je jejím obsahem ve chvíli, kdy se dostane na akademickou půdu a stává se klasickým studijním oborem, stejně tak jako třeba lékařství nebo informační technologie?

číst více