Individuální studijní plán

Mimořádné studium na FM VŠE

Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE) nabízí pro zájemce tzv. roční mimořádné studium, které slouží jako příprava ke studiu na Fakultě managementu (FM). Určeno je především budoucím uchazečům o studium bakalářského stupně na této fakultě nebo obecně těm, kteří si chtějí doplnit ekonomické vzdělání. Ke studiu jsou uchazeči přijímáni bez přijímacích zkoušek, samotné studium je zpoplatněno částkou …

Individuální studijní plán

Dá se sladit studium na vysoké škole se závažnějšími zdravotními problémy? Co když se ocitnete v takové sociální situaci, která vaše studium ohrožuje, nebo školu nezvládáte kvůli práci? V podobných situacích můžete využít takzvaný „individuální studijní plán“. Pojďme se podívat na to, o co se jedná, jak o něj požádat a čeho se vyvarovat.

Podmínky studia pro absolventy

Zaměstnání nebo narození dítěte nemusí znamenat ukončení studií. Vysoké školy v současnosti vycházejí studentů vstříc, mohou tak zahájit distanční nebo kombinované studium. Podívejte se na podmínky studia pro absolventy, zdokonalte se ve svém oboru a zajistěte si lepší budoucnost.

Doktorské programy a obory

Po úspěšném absolvování magisterského studia mají studenti možnost dále pokračovat ve studiu doktorského cyklu. Co vše takové studium obnáší, jak probíhá a co je jeho výstupem se dozvíte v následujícím přehledu.

Studium při mateřské: 5 tipů, jak ho zvládnout

Kojit, přebalovat, hrát si – nebo psát seminární práci a učit se na zkoušku? Moderní ženy prý zvládají více věcí najednou. Jak se jim daří skloubit studium s péčí o miminka? Pozn. Článek byl 13. 2. 2012 aktualizován (kav).

číst více

Lze skloubit vysokoškolské studium s vrcholovým sportem?

Dnes přinášíme rozhovor s mladou vrcholovou sportovkyní, která je živým důkazem, že i vášeň pro závodní sport se dá spojit se studiem na vysoké škole. Pavla Linhartová (24), mnohonásobná mistryně České republiky v karate, říká: „Pokud to člověku dělá radost tak jako mně, tak vřele doporučuji!“ Pozn. Článek byl 13. 9. 2013 aktualizován. (kav)