Dobrovolnictví

Nevzali vás na VŠ? Jsou tu další možnosti

Přijímačky někdy prostě nevyjdou tak, jak by si člověk přál. A najednou je tu tolik volného času – co s ním? Možností, jak vyplnit rok do dalších přijímaček, je spoustu, jen je třeba si dobře vybrat. (pozn.: článek byl aktualizován 23. 2. 2014 (lč))

Pozvánka na setkání studentů VŠ – dobrovolníků

Akademické centrum studentských aktivit se sídlem v Brně zve o víkendu na celorepublikové setkání 16. – 17. 11. všechny aktivní vysokoškoláky, kteří se angažují ve studentských projektech a organizacích. Setkání s názvem POSED neboli Pracovní setkání dobrovolníků se bude konat již druhým rokem. Prvních 70 účastníků má víkend zcela zdarma, ostatní platí pouze dopravu a ubytování. Účastníci mají možnost poznat stejně …

číst více

Jak využít volný rok? Zkuste dobrovolnictví v zahraničí

Nedostali jste se na vysokou školu a chcete volný rok co nejlépe využít? Nebo chcete pouze smysluplně prožít volné dny při studiu? Dobrovolnictví je zajímavá možnost, jak udělat něco užitečného pro druhé, naučit se nové věci nebo se levně podívat do cizí země.

číst více

Afrika: kontinent pro vaše studium?

Studium v zahraničí je stále populárnější fenomén, Afrika však stále zůstává poměrně neobjevenou zemí. Způsobů, jak se dostat z Evropy do místních vzdělávacích institucí, není mnoho. Potřebovat budete především peníze a trochu odvahy vrhnout se do neznámého světa.

Tip na léto: dobrovolnická práce v Severním Irsku

Veronika Matoušová strávila tři měsíce jako dobrovolnice prací s postiženými lidmi v Severním Irsku. Jaké to je pracovat v rámci komunity Camphillského hnu­tí?

číst více

Účastník workcampu na Borneu: Stačí koupit letenku, pak už jde vše samo

Jiří Kubricht letos v létě spojil chuť pomáhat druhým s touhou po cestování a zapojil se do dobrovolnického programu Sdružení Duha. Jeho cíloviště však bylo více než exotické – na dva týdny se v rámci programu „Trochu jinak“ vypravil na malajskou část ostrova Borneo.

číst více

Dobrovolnictví aneb Jak prospět sobě i jiným

Přemýšleli jste někdy o tom, že byste využili své síly ve prospěch potřebných? Chtěli byste nasbírat cenné zkušenosti za našimi hranicemi a nevadilo by vám při tom, že za to nebudete dostávat závratné sumy peněz? Potom by se vám mohlo hodit několik užitečných informací o tom, jak se stát dobrovolníkem a co od toho čekat.

Nejdu na VŠ, kam teď?

Kdo má přes dvacet a není na vysoké škole, zdá se podezřelý. Ale proč? Někdo si prostě volí netypickou cestu životem a jiný není třeba studijní typ. Pokud vám letos nepřišel dopis s vytouženým rozhodnutím o přijetí nebo jste při podávání přihlášek zaváhali, zda je studium na vysoké škole právě pro vás, nechte si nastínit krátký výčet možností, které existují. Pozn. Článek byl 6. 6. 2011 aktualizován. (kav)