Dánsko

“Mnohem víc praxe”, shrnuje Jiří studium v Dánsku

Studium na vysokých školách v Dánsku se za posledních pět let těší stále větší oblibě mezi českými studenty. Dosahování karierních i osobních úspěchů a plnění snů jsou důvody, kvůli kterým se právě do Dánska někteří studenti odhodlají odejít studovat. Jedním z nich je i Jiří Havel z Prahy, který momentálně studuje Marketing Management na Dania …

číst více

I na zahraniční školy se lze ještě hlásit! Termíny jsou různé

Tak je to tady – doba rozhodování, na jaký obor a jakou školu podat přihlášku. Čas se krátí a vy více než kdy jindy promýšlíte všechna pro i proti vašich favoritů. Ale co když pokoutně, jen tak po očku ještě pomýšlíte na to, že byste svou vysokoškolskou studijní etapu začali za hranicemi? Pokud ano, vězte, že možnost začít studovat už od září na některé ze škol v zahraničí, tu ještě je. Jen pozor, i tady je nejvyšší čas se rozhodnout!

číst více

Højskole – studium v Dánsku trochu jinak

Pokud potřebujete ve svém životě změnu, chcete se zdokonalit v angličtině a užít si čtyři měsíce zábavy, vydejte se do Dánska a zažijte kouzlo højskole!

číst více

Titul ze zahraniční univerzity? Proč ne!

Mnozí maturanti již nyní přemýšlejí, na jakou vysokou školu podají v únoru přihlášku. Proč ale uvažovat jen o českých školách? A nejen maturanti, i bakaláři mohou získat magisterský titul jinde než v České republice. O tom, jaké možnosti zahraniční univerzity nabízí, co je potřeba pro přijetí udělat a jaké výhody vám takové studium přinese, se dočtete v následujícím článku. Pozn. Článek byl 16. 1. 2013 aktualizován (kav).

číst více

Chystám se na stáž aneb Chvíli před odjezdem…

Již několikrát jsme vám na našich stránkách přinesli rozhovory s lidmi, kteří již absolvovali nějakou zahraniční stáž, a nebo jsme je vyzpovídali dokonce ještě přímo v místě dění. Jaké to ale je těsně před tím, než nastane onen den D a vy se vydáte do neznámých vod zahraničních škol a krajin? Na to jsme se zeptali Báry Kabátové z FSV UK, kterou jsme zastihli krátce před odjezdem do Dánska.

číst více