DAAD

Titul ze zahraniční univerzity? Proč ne!

Mnozí maturanti již nyní přemýšlejí, na jakou vysokou školu podají v únoru přihlášku. Proč ale uvažovat jen o českých školách? A nejen maturanti, i bakaláři mohou získat magisterský titul jinde než v České republice. O tom, jaké možnosti zahraniční univerzity nabízí, co je potřeba pro přijetí udělat a jaké výhody vám takové studium přinese, se dočtete v následujícím článku. Pozn. Článek byl 16. 1. 2013 aktualizován (kav).

číst více

Postgraduální studium v zahraničí: Jaké jsou možnosti?

Dobojovali jste už válku s vysokou školou a před jménem máte magisterský nebo inženýrský titul, ale zanechat studentského života se vám ještě nechce? Možností je pokračovat na studiu postgraduálním. Nemusí se nutně jednat jen o přípravu na povolání vědce – může jít také o poslední možnost využít studentských výhod a strávit nějaký čas v zahraničí.

číst více

Studium v Německu

Studium v Německu možná nevypadá na první pohled lákavě, nepodíváte se do exotických končin, ale… Německo nabízí kvalitní, cenově dostupné vysokoškolské vzdělání. Vzhledem k silným obchodním kontaktům mezi českými a německými firmami nebudete mít v budoucnu problém s uplatněním.

číst více

Podmínky studia v zahraničí

Kdy můžete vyjet na zahraniční studijní pobyt? Jaká kritéria rozhodují při výběru studentů? Jaké dokumenty je nutné předem vyřídit? Buďte v předstihu a informujte se o formálních náležitostech studijních programů.

číst více

Ostatní nabídky a programy

Láká vás studium v Austrálii, Americe nebo Asii? Porozhlédněte se po studijních programech na vaší domovské univerzitě a uskutečněte své sny. Ukážeme vám, jaké programy můžete v současnosti využít.

číst více