Česká zemědělská univerzita v Praze

Speciál O OBORECH: Lesnictví

Možná si to při procházce lesem ani neuvědomujete, ale takový les není jen nahodilým shlukem stromů ponechaných svému osudu. S trochou nadsázky se dá říci, že vyžaduje stejně tolik péče jako zahrada před naším domem. Od dob, co se z pralesa stal les, je jeho existence závislá na člověku…

číst více

Proč studovat vysokou školu? Rektoři odpovídají

Je dnes vůbec důležité studovat vysokou školu? Proč? Zeptali jsme se osob nejpovolanějších – samotných rektorů českých vysokých škol.

Pozn: Příspěvky jsou řazeny abecedně podle názvů vysokých škol.

číst více

Stáž v Peru: „Na takový kulturní šok se připravit nejde!“

Kam jinam než do Latinské Ameriky by mělo studium na Institutu tropů a subtropů své studenty zavést? Martin Ocelák (24) využil příležitosti a podklady pro svou magisterskou práci hledá až v Peru. Na největší zážitky a podrobnosti cesty jsme se ho zeptali za vás.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Zahradnictví

Říká se, že Češi jsou národem chatařů a chalupářů. A co by to bylo za chalupu, kdyby své hosty nevítala krásně upravenou zahrádkou a kdyby kdesi v koutku neukrývala zrající rajská jablíčka anebo aspoň mrkev. Jenže obory věnované zahrádkářství, které nabízejí obě naše zemědělské univerzity, dokazují, že oblast studia zahradnictví sahá i „za humna“. Co vše tedy takový obor zahrnuje?

POROVNÁNÍ OBORŮ: Doprava, dopravní řešení a dopravní technologie

Silnice, dálnice, železnice a další dopravní cesty už jsou dnes takřka neodmyslitelnou součástí naší krajiny. A nezdá se, že by tomu v budoucnu bylo jinak. Právě proto se studijní obory zaměřené na dopravní problematiku zdají být volbou, která představuje relativně jisté uplatnění. A pozor, na mnohé si ještě lze podávat přihlášky! (článek byl aktualizován 1. 12. 2009)

Speciál O OBORECH: Doprava

Když se řekne doprava, zpravidla si člověk představí kolonu aut, vlak na kolejích, letadlo nad hlavou, někdo možná trajekt či loď brázdící vlny širého moře. Ovšem studijní obory, které se na problematiku dopravy zaměřují, skýtají i mnoho dalších možností, jak na problematiku dopravy nahlížet. (článek byl aktualizován 28. 11. 2009)

číst více

„Zemědělka“ rozhodně není škola, kterou by se mělo opovrhovat

Přestože už loni byla Fakulta lesnická a environmentální (FLE) na České zemědělské univerzitě (ČZU) rozdělena na dvě, nic z její obsahové náplně se tím pro stávající studenty určitě nevytratilo. S Ing. Martinou Černou (25), která ještě na původní fakultě absolvovala obor Krajinné inženýrství, jsme si povídali o tom, jak na studium vzpomíná a jak jí pomohlo k zaměstnání.