ANKETA: Jaké má student náklady?

„Jaké jsou tvé náklady na studium? Kolik peněz dáváš za ubytování, stravování, dopravu, učebnice a zábavu? A do jaké míry tě dotují rodiče a do jaké míry si vše platíš sám?“ Tyto otázky jsme položili několika studentům z různých měst. Jak odpověděli?

číst více

Anketa mezi učiteli: co si myslí o nové maturitě?

Nová maturita právě v těchto dnech zahajuje své testovací období, ale v červnu už ji téměř 1300 středních škol zakončených maturitní zkouškou, a zejména pak jejich 107 000 maturantů, pocítí naostro. Svůj názor na ni však mají nejen sami studenti, ale také učitelé, pro které se s jejím zavedením také leccos změní…

číst více

ANKETA: Novoroční předsevzetí spojené se studiem?

Novoroční předsevzetí jsou tradičně předmětem bojkotů, vtípků, radostí i zklamání mnohých lidí. Nový roční kalendář se zdá být ideální příležitostí zbavit se některých zlozvyků nebo se konečně rozhoupat k plnění svých plánů. Jak jsou na tom studenti různých ročníků a různých škol? Myslí při vstupu do nového roku také na své studium?

ANKETA: Proč Gaudeamus?

Návštěvnost letošního Veletrhu vysokých škol Gaudeamus dosáhla rekordního počtu 32 918 návštěvníků. Některých z nich jsme se zeptali, s jakými úmysly na Gaudeamus přišli a odkud kromě samotného Gaudeamu čerpají informace o možnostech svého budoucího studia.

číst více

Anketa: Středoškolský nebo vysokoškolský život?

Vysokoškolský život je opředen mnohými legendami. Nejlepší léta života, jedna nekončící párty, otevřené brány do světa. Je vysokoškolský život opravdu o tolik lepší než středoškolský? Má také nějaké stinné stránky? Na otázku, zda by volili středoškolský nebo vysokoškolský život, odpovídali současní vysokoškoláci.

číst více

Anketa: Jak se vaši vrstevníci chystají na přijímačky?

Přijímací zkoušky se blíží a je tedy na čase si důkladně promyslet, jak se na ně budete připravovat. Jak na to jdou vaši kolegové jsme se zeptali v následující anketě. Pozn. Článek byl 14. 10. 2011 aktualizován (kav).

číst více

Anketa: Jak se studenti připravují na maturitu?

„Už se vám to blíží,“ slýcháváte denně od našich učitelů v souvislosti s maturitou? Jak jsou na vaši soupeři – letošní maturanti – na začátku února? Připravují se už? To nám prozradili v následující anketě.

Anketa: Státní maturita

Státní maturita – při těchto slovech vyraší pot na čele nejednomu studentovi. Následující anketa, jejímž cílem bylo zjistit, jaký názor na jejich zavedení zaujímají budoucí „noví“ maturanti, tento fakt jen potvrdila. Studenti 3. ročníku Mendelova gymnázia v Opavě se shodují: Pokud státní maturity, pak připravené a v plné verzi.