Adiktologie

Obor Adiktologie nabízí mnoho úhlů pohledu i možností uplatnění, dokládá jeho absolventka

Že by problematika drogových závislostí a jejich prevence neměla zůstat jen v intencích medicíny, práva či politiky, si dobře uvědomuje i naše akademická půda. Vždyť aby mohla být nějaká protidrogová politika, legislativa anebo prevence prováděna, je k tomu třeba odborníků. A právě ty připravuje také obor Adiktologie vyučovaný na 1. lékařské fakultě UK. Co takové studium obnáší a jaké možnosti přináší, jsme zjišťovali u jeho absolventky Venduly Běláčkové.

číst více

Online pomoc pro studenty závislé na internetu a prokrastinaci

Centrum adiktologie Psychiatrické kliniky VFN a První lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze spustilo novou webovou aplikaci, která by měla sloužit jako online ambulance pro studenty ohrožené závislostí. Stránky jsou určeny především pro ty studenty vysokých škol, kteří trpí závislostí na internetu či prokrastinací (chorobné odkládání povinností). Podle výzkumů trpí závislostí na internetu asi 10 % studentů, …

Speciál O OBORECH: Adiktologie