Stojí za přečtení

Studenti vytopili koleje kvůli marihuaně

Na vysokoškolských kolejích lze pěstovat ledacos od kaktusů po plíseň v lednici. Anebo marihuanu.

ADRENALINOVÉ LÉTO

„Srdce buší neuvěřitelně rychle, každý sval v těle je napnut, člověk neví, co přesně ho čeká,“ takhle nějak popisují své pocity ti, co se alespoň jednou postavili na okraj jeřábu nebo mostu pevně připoutáni lanem a na povel „jump“ skočili dolů.

ADRENALINOVÉ LÉTO

Pokud patříte k lidem, kteří při pohledu ze skály dolů chytají nepřekonatelnou závrať a křečovitě svírají jakýkoli pevný bod v blízkosti, raději ve čtení nepokračujte. Teď se totiž na pár okamžiků vypravíme vysoko do skal mezi nadšence, kteří každou svou volnou chvilku tráví zavěšení na lanech v několikametrové výšce. Řeč totiž bude o horolezectví.

Majáles 2006

Začalo to 29. dubna v Plzni, končí to 12. května v Písku, co to je? Každý správný student ví, že Majáles!

číst více

Střílení je perfektní relax, říká student Lukáš

Často nejdříve promluví, a až poté přemýšlí o tom, co vyslovil. Pak se ozve jeho nenapodobitelný smích a hlášku rychle odsoudí:„To tam nepiš, za to by mě vyhodili.“ Lukáš, dvacetiletý student Mendlovy zemědělské a lesnické univerzity, se málokdy nudí.

číst více

Holka se sekyrkou: o skautkách na vysokých školách

Náš speciál o tom, jak tráví svůj volný čas jinak učesaní studenti univerzit, nemohl obejít skauty. Ač se to možná nezdá, na vysokých školách je jich dost. Jak říká Lenka Juřenová, studentka Masarykovy univerzity, skautem se totiž člověk stává na celý život. Své spolužáky, ale i přednášející si proto pozorně prohlédněte – možná to na nich bude i vidět.

300 let ČVUT: Rozhovor s rektorem

České vysoké učení technické letos slaví tři staletí své existence a v čele má nového rektora. Zajímalo nás, jaké jsou jeho plány, v čem chce pokračovat a co naopak změnit.

17. listopad nás ctí

Taky jste uctili Den boje za svobodu a demokracii konzumem? Smíšené pocity ve mně vyvolaly oslavy tohoto pro naši současnost určujícího svátku.

číst více

Evropský parlament mládeže: Příležitost vyzkoušet si politiku

Nebaví Vás poslouchat stále stejné řeči českých politiků? Říkáte si: „Už abych byl(a) na Grossově místě já,“ ale nevíte, kde začít? Právě Vám je určen Evropský parlament mládeže (EYP), sdružující přes 30 národních komisí z evropských zemí. „Tato organizace dává šanci mladým lidem podrobně se zabývat celosvětovými problémy. Můžete cestovat a poznat lidi z různých koutů Evropy,“ říká student brněnského Gymnázia Řečkovice Filip Ondra. „Ale jde především o zábavu a získávání nových zkušeností“, dodává s úsměvem.

Europass

Soubor pěti dokumentů, které jsou dokladem o znalostech a dovednostech občanů Evropské unie, by měl zjednodušit pohyb zaměstnanců po členských státech EU. Chystáte-li se udělat díru do světa, respektive do Evropy, rozhodně čtěte dál.