Stojí za přečtení

Staň se kosmonautem

Simulace misí raketoplánů, setkání se slavnými osobnostmi americké kosmonautiky a mnoho dalšího zažijí už tento týden (20. – 27. července 2007) dva čeští studenti. O tom, jak probíhal loňský ročník vám více povypráví opavská studentka Tereza Sosíková.

číst více

Akademické fórum – vysoké školy jdou na pomoc vládě

V souvislosti s blížícím se předsednictvím EU vzniklo v ČR pod patronací Masarykovy univerzity tzv. akademické fórum. Jde o sdružení osmi vysokých škol a univerzit, které se rozhodly spolupracovat s českou vládou na zajištění hladkého průběhu tohoto předsednictví. Celý projekt nám více přiblížil Jan Závěšický, ředitel Akademického fóra.

PRAŽSKÝ MAJÁLES 2007

Pražský Majáles 2007 s sebou přinesl příjemné vylepšení. Poprvé se konal dva dny a poprvé návštěvníkům nabídnul ke zhlédnutí také zahraniční kapely. A tak bylo 1. a 2. května na výstavišti Incheba v Holešovicích na co koukat!

Travní lyžování? To je styl mého života, říká Zuzana Gardavská

Když se řekne lyžování na trávě, každý z nás má nějakou mlhavou představu o tom, co to asi je. Málokdo ale ví, že Česká republika má několikanásobnou mistryni světa v travním lyžování, která sbírá jednu medaili za druhou. A při tom ještě zvládá studovat vysokou školu. O tom, jak jde vrcholový sport skloubit se školou jsme si povídali se Zuzkou Gardavskou, sedminásobnou mistryní světa v juniorech a mistryní světa mezi dospělými.

číst více

Lucie Nedbalová: „Žádné hubnutí se nekonalo.“

Jak se připravovala na soutěž? Kdo jí do ní přihlásil? Proč už se nebude hlásit na Českou Miss?

S dítětem k maturitě

Otěhotněla, když jí bylo šestnáct let. V té době byla v prvním ročníku gymnázia a patřila k premiantům třídy. Zatímco její spolužáci si vychutnávali první závany svobody, ona se už musela rozhodovat nejen o budoucnosti své, ale i o budoucnosti svého dítěte. Dnes má Zuzana Manišová krásnou zdravou čtyřletou holčičku a když si s ní zrovna nehraje, připravuje se k maturitě.

Miss Academia je ze Zlína

Vysokoškoláci mají svoji novou královnu krásy. Ve středu večer se jí stala jedenadvacetiletá Karla Plhoňová, studentka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, která získala titul Miss Academia ČR 2007. Tato zlínská studentka oslnila porotu a diváky nejen svým šarmem, ale i volnou disciplínou, kdy předvedla zaplněnému zlínskému divadlu tanec Boogie Woogie. Hlavní cenou, kterou teď bude moci půl roku zdarma využívat, je automobil Škoda Roomster od generálního partnera soutěže Škoda Auto a.s.

Volba Miss Academia 2007 online

Najít krásné, ale také inteligentní a vzdělané dívky – to je cíl soutěže krásy s názvem Miss Academia 2007, kterou už pojedenácté pořádá Fakulta multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. A pomoct v hledání té „nej“ vysokoškolačky můžete i vy.

číst více

Studijní motivace aneb Co se stane, když…

Každý máme své fobie, které nás nepříjemně dusí, ale které si zároveň tak trochu i hýčkáme. V době, kdy se maturanti rozhodují, zda a na kterou školu si podají přihlášku, je v následujícím textu nenápadně naznačeno, proč by se hodilo něco se sebou dělat i po střední škole.