Stojí za přečtení

Známkování

Jedna velká jednička přes celé vysvědčení je od letošního roku pro prvňáčky minulostí. Vysokoškoláci si zase zvykají na hodnocení A až F a některé školy stále bojují o možnost hodnotit širším vyjádřením k výkonu žáka, nikoli pouze jedním slovem. Otázkou ale zůstává, jestli se vůbec známkovat má.

číst více

Intimní zpověď zcela bezvýznamné, beznadějné a bezprizorní studentky

Už od základky mám se školou dobrou zkušenost. Nikdy jsem se nevzpírala autoritám, nekradla spolužákům svačiny a nekreslila na lavici sprosté obrázky. Ani s gymplem mé úspěchy neskončily. Nejen, že jsem nepohoršila a nechodila za školu, také jsem se poctivě učila. Cpala jsem si do hlavy vzorečky do fyziky, učila se systém ruduchů a parožnatek, obtiskovala si do paměti seznamy panovníků, data jejich úmrtí, narození, výročí, korunování, smrkání a zešílení. Abych to vše vychrlila na papír a pak odcházela s čistým svědomím, jedničkou ve studijním průkazu a krásně jasnou hlavou, ve které zbyla jen změť nepotřebných jmen a čísel. Do té doby, než jsem se seznámila s Tebou – s TAHÁKEM.

17. listopad

Den studentů, den, kdy proběhla Sametová revoluce. Letos, k patnáctému výročí tohoto data, připravili studenti pražských vysokých škol vzpomínkový průvod, který má podle nich připomenout události roku 1989 a zároveň upozornit na současnou společenskou situaci.

číst více

Letní školy jsou víc než jen biflování

Snad každý student toužebně očekává prázdninové volno. Každý ho tráví jinak, ale snad všichni se snaží prožít jej alespoň trochu smysluplně. Jednou ze zajímavých zkušeností může být i účast na letní škole. Ono tam totiž nejde jen o učení.