O studijních oborech

POROVNÁNÍ OBORŮ: Informatika – II. díl

Ve druhém díle o informatice vám přinášíme postřehy studentů, kteří ji studují či studovali na různých školách. Dozvíte se, co vás čeká na Matfyzu, ČVUT, VUT v Brně, Technické univerzitě v Liberci, na VŠE i na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity.

Speciál O OBORECH: Aplikovaná informatika a informatika

Chcete fungování informačních technologií rozumět a posouvat je dál? Právě vám se potom otevírá široká nabídka studijních programů Aplikovaná informatika a Informatika. V dnešním díle speciálu O OBORECH se dovíte o předmětech, na které se na těchto oborech můžete těšit, kde se dají studovat, a další praktické informace. Pozn. Článek byl aktualizován 1. 12. 2009 (-kav-)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Informatika – I. díl

Informatika je vyhledávaným a perspektivním oborem. V České republice se dá studovat na mnoha různých školách, často i na takových, kde byste ji rozhodně nehledali. V prvním díle vám přinášíme jejich přehled a rozdělení. Pozn. článek byl aktualizován 8. 12. 2009 (-hus-).

číst více

Znalosti ze školy využívám denně, tvrdí absolvent VUT

Pavel Bednář letos v červnu úspěšně ukončil vysokou školu s magisterským titulem. Pět let studoval elektroniku a sdělovací techniku na Fakultě elektrotechniky a sdělovací techniky VUT v Brně. Už při studiu si založil vlastní malou živnost s anténní a sdělovací technikou. Od ukončení školy si stihl vyřídit tři další živnostenské listy a veškerou práci si shání sám. Ale jak sám říká, vědomosti z vysoké školy využívá denně.

číst více

Chcete studovat veterinu? Připravte se na nevšední zážitky

Přijímačky jsou v plném proudu a někteří z vás už možná přemýšlejí, jestli si zvolili správně, nebo zda se nemají porozhlédnout po jiné škole. Každý obor má svá pozitiva a negativa. Těm, kteří se rozhodli studovat veterinu, přináší následující článek několik komických překvapení, která je můžou během studia potkat.

číst více

Asijská studia zajímají stále více lidí

„Zájem o asijská studia na Univerzitě Palackého v Olomouci je značný. Vloni se na čínštinu hlásilo téměř 200 lidí, předloni na japonštinu ještě asi o 50 uchazečů více,“ říká vedoucí katedry David Uher, PhD.

číst více

VŠE v rámci speciálního programu vychovává špičkové manažery

Nejúspěšnější studenti Vysoké školy ekonomické v Praze se mohou účastnit ojedinelého studijního programu Master`s in International Management, který škola svým absolventům poskytuje. Mezi předpoklady nutné k přijetí nepatří pouze vynikající studijní výsledky, ale také bezchybná znalost alespoň dvou cizích jazyků, komunikativnost, dobrá orientace v oboru…

MBA programy – prohloubení vzdělání

V dnešní době se vysokoškolské vzdělání stává téměř samozřejmostí. V mnoha profesích a k dosažení určitých (převážně vyšších) pozic je takřka nevyhnutelné. Mnohdy ale ani to nestačí, lépe řečeno, prohloubení již dosaženého vzdělání je obrovskou výhodou. Mezinárodní titul je vzhledem k brzkému vstupu České republiky do EU přímo skvělý. MBA programy jsou jednou z variant, jak toho dosáhnout.

číst více

Které vysoké školy poskytují vzdělání handicapovaným studentům?

Možná jste si toho už všimli, někdy jdete po chodbě a proti vám ťuká bílou holí opatrně se pohybující chlapec, při vstupu do budovy podržíte dveře dívce na vozíku. V České republice žije podle odhadů Českého statistického úřadu přibližně 1300 zrakově postižených a 500 – 5000 sluchově postižených spoluobčanů. Na vysoké škole pro 30 000 studentů se podle propočtů tedy objeví 40–140 zrakově postižených a 16–160 sluchově postižených studentů