Hledáte „maturita“

Anketa: Státní maturita

Státní maturita – při těchto slovech vyraší pot na čele nejednomu studentovi. Následující anketa, jejímž cílem bylo zjistit, jaký názor na jejich zavedení zaujímají budoucí „noví“ maturanti, tento fakt jen potvrdila. Studenti 3. ročníku Mendelova gymnázia v Opavě se shodují: Pokud státní maturity, pak připravené a v plné verzi.

číst více

TSP či OSP… jak na ně?

Maturita se blíží a s ní i přijímací zkoušky na vysoké školy. Ve škole na vás chrlí hromadu suchopárných informací potřebných ke zkoušce dospělosti a po příchodu domů už nemáte sílu z chytrých knížek čerpat informace potřebné k přijímačkám. Poradíme vám – jděte s dobou, vyzkoušejte efektivní, a přitom zábavnou, přípravu. Jediné, co k tomu potřebujete, je internetová přípojka a pohodlná židle.

číst více

Ve státních maturitách se objeví povinná četba

Znáte knihu Havířská balada od Marie Majerové či Odkaz od Milady Součkové? I tato díla budou muset umět studenti u státní maturity z českého jazyka. Součástí nové „zkoušky dospělosti“, kterou chce od školního roku 2007/2008 zavést ministerstvo školství, má být i povinná četba.

číst více

Která je pro Vás nej aneb Jak si vybrat vysokou školu?

Maturita na krku, konečný termín pro podání přihlášek na VŠ se rychle blíží a vy stále netušíte, pro kterou univerzitu se rozhodnout. Mnoho středoškoláků si v zimních měsících láme hlavu nad svou budoucností.

číst více

SERVIS PRO MATURANTY: ČAS

Problém nedostatku času se u člověka začne objevovat většinou už po ukončení docházky mateřské školky. Čím starší jsme, tím je to horší, a proto už nyní, v lednu, by si maturanti měli rozvrhnout drahocenný čas, kterého v následujícím období bude kritický nedostatek.

číst více

Rok R pokračuje

Na podzim nepadá jen listí. Jestli i vy občas klesáte pod tíhou maturitního roku, neházejte flintu do žita ani do sborovny.

číst více

Na strojní fakultě ČVUT v Praze má letos šanci téměř každý

Podmínkou je maturita, a také skutečnost, že uchazeč nebyl dvakrát po sobě studentem školy bez úspěšného zakončení studia.

číst více

Maturita – stres, strach, nejistota?

Většina z nás, kteří navštěvujeme posledním rokem střední školu, stojí před důležitou zkouškou svého života. Pro mnoho mladých lidí nastalo období, kdy se snaží do hlavy „nacpat“ všechno, co se během let ve školních lavicích naučili. Nachází se v době před maturitní zkouškou nebo jak se říká „zkouškou dospělosti“.

číst více

Tak trochu jiná maturita

Poslanci schválili nový školský zákon, který v sobě zahrnuje i proměnu maturity. Ta bude mít dvě části a na gymnáziích přibude k povinným maturitním předmětům matematika.

číst více

Školský zákon postupuje do třetího čtení

Návrh nového školského zákona postoupil ve sněmovně do třetího čtení, tedy do závěrečné schvalovací fáze. Přesto v něm stále zůstává mnoho nejasností a otazníků – například povinná maturita z matematiky na gymnáziích, domácí vzdělávání nebo poplatky za studium na vyšších odborných školách. Poslanci by o nich měli rozhodnout v nejbližších dnech.

číst více