Zájemci o studium na VŠ se mohou ještě přihlásit

31. 3. 2003 | Aktuality

Zájemci o studium na vysoké škole, kteří nestihli podat přihlášku do 28.2.2003, mají ještě šanci!

Zájemci o studium na vysoké škole, kteří nestihli podat přihlášku do 28.2.2003, mají ještě šanci! Některé vysoké školy totiž mají uzávěrky pro podání přihlášek na konci března nebo dokonce až v květnu. Nabídka oborů je sice omezena, ale zvláště zájemci o studium technických oborů mají z čeho vybírat. Do konce března je možnost přihlásit se na tři fakulty Západočeské univerzity v Plzni, na fakultě strojní přijímají přihlášky až do 4. dubna. Až do 30. dubna se mohou lidé hlásit na technické fakulty Vysoké školy báňské-technické Univerzity Ostrava. České vysoké učení technické v Praze má již řadu let na svých fakultách uzávěrku přihlášek v březnu, jedinou výjimku tvoří fakulta architektury. Studenti se mohou ještě do 31. března přihlásit na čtyři fakulty, například strojní či elektrotechnickou. Do stejného data se lze hlásit na fakultu chemickou na Vysokém učení technickém v Brně, fakultu chemicko-technologickou pardubické univerzity, tři fakulty Technické univerzity v Liberci a Českou zemědělskou univerzitu. Vysoká škola chemicko-technologická v Praze prodloužila uzávěrku přihlášek do 30.května. Přijmout letos mohou až 980 studentů. Největší zájem bývá o obecnou a aplikovanou biochemii. Jiná situace je u soukromých vysokých škol, které mají uzávěrku přihlášek většinou později než veřejné univerzity. Na většinu soukromých vysokých škol se mohou zájemci hlásit ještě v dubnu či květnu. Některé přijímají přihlášky až do poloviny června.

Zdroj: ČTK