Začal 21. ročník Letní školy slovanských studií

20. 8. 2012 | Tiskové zprávy

Celkem 44 zájemců převážně z evropských zemí se účastní 21. ročníku tradiční Letní školy slovanských studií, která byla zahájena v pondělí 20. 8. 2012. Letní škola organizovaná Ústavem bohemistiky Filozofické fakulty Jihočeské univerzity potrvá do 7. září 2012.

„Ze 44 účastníků je 37 stipendistů MŠMT a 7 samoplátců. Přihlášení studenti jsou podobně jako v předchozích letech většinou z evropských zemí – z Rakouska, Bulharska, Chorvatska, Itálie, Rumunska, Ruska, Německa, Velké Británie. Máme ale i posluchače z Japonska,“ uvedla asistentka ředitele Ústavu bohemistiky FF JU Miloslava Moravcová.

Letní škola slovanských studií je určena nejen pro studenty slavistiky či bohemistiky, ale i pro ostatní zájemce o český jazyk. Výuka se skládá z pěti vyučovacích hodin věnovaných praktickým jazykovým kurzům, odborným přednáškám, kulturně historickým a poznávacím exkurzím. V jazykových kurzech jsou účastníci rozděleni podle stupně znalostí do tří skupin.

Přednášky v českém jazyce jsou zaměřeny na jazykovědu, literární vědu, kulturní historii českých dějin a etnografii. Do programu jsou zařazeny i zájezdy do historicky a kulturně zajímavých míst jižních Čech – Českého Krumlova, Orlíku, Zvíkova. Současnou kulturu přiblíží účastníkům LŠSS filmová, případně i divadelní představení, koncerty a výstavy.

Výuka probíhá v prostorách Filozofické fakulty JU, účastníci jsou ubytováni ve studentských kolejích Jihočeské univerzity.