XIX. ročník Veletrhu Gaudeamus v Brně

18. 10. 2012 | Aktuality

Již za necelé dva týdny začně na brněnském výstavišti Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání GAUDEAMUS. Veletrh se bude konat od 30. 10. do 2. 11. 2012 v pavilonu F. České a renomované zahraniční univerzity, vysoké, vyšší odborné a jazykové školy zde představí aktuální nabídku vzdělávání.

Organizátoři veletrhu doporučují návštěvu každému studentovi III. a IV. ročníku střední školy a všem zájemcům o celoživotní vzdělávání. Na veletrhu v Brně najdou zájemci o studium odpovědi na otázky: Kam po maturitě? Co mě škola naučí? Jak se dostat na VŠ nebo VOŠ? Kde je studium nejvýhodnější? a řadu dalších.

Organizátoři připravili také doprovodný program. Mezi ně patří:

  • Pojďme si hrát s technikou – program zaměřený na podporu zájmu o studium technických oborů. V rámci doprovoného programu budou představeny technické a technologické zajímavosti, na kterých se podílejí studenti technických škol.
  • Přednášky vystavujících škol – vstup na přednášky je zdarma
  • Tailor-Made Study Abroad – doprovodný program na podporu studia v zahraničí na základě individuálních požadavků.
  • Škola v pohybu – nový doprovodný program pro pedagogy a výchovné poradce.
  • a další.

Registrace na veletrh Gaudeamus probíhá zde.

Zdroj: www.gaudeamus.cz

Další články k tématu

Praktické znalosti nebo jazyky. Univerzity připravují mikrocertifikáty

Ke kvalifikačním kurzům, jazykovým školám a kurzům celoživotního vzdělávání by v budoucnu mohly přibýt i takzvané mikrocertifikáty. Šlo by o krátké, například jednosemestrální kurzy, které by pořádaly vysoké školy. Koncept nedávno představili zástupci Univerzity Karlovy a ministerstev školství, pro místní rozvoj a práce a sociálních věcí. Kurzy nebudou sloužit k nahrazení studijních programů univerzit. Jejich primárním cílem […]

číst více